Vyhlídka Radovič

Velvary, Kladensko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Starosta města Velvary facebook

Ve středních Čechách nedaleko Velvar můžete zavítat na návrší Radovič u obce Velká Bučina a rozhlédnout se tam do kraje z vyhlídkové věže Radovič. Před několika lety tato vyhlídka doplnila dva jednoduché vyhlídkové posedy na bocích vrchu.

Autor článku: David Hlisník, 24. listopadu 2023

Horu Říp budete mít jako na dlani

Vyhlídková věž Radovič stojí na stejnojmenném návrší v nadmořské výšce 266 m. Je sice vysoká pouhých 5 metrů, ale čeká vás z ní parádní kruhový výhled. Uvidíte jako na dlani horu Říp a České Středohoří, města Velvary, Mělník, Kladno. Když jsou příznivé klimatické podmínky a dobrá viditelnost, dohlédnete až na Krušné hory, Lužické hory a Krkonoše. Potěší vás, že na vyhlídkové plošině je instalován stůl a lavice. Můžete se tu posadit, z vlastních zásob se občerstvit a kochat se pěknými pohledy do kraje.

Vyhlídka Radovič (foto Starosta města Velvary facebook)

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete v osadě Velká Bučina. Tam, kde končí silnice v kopci u zákazu vjezdu. Odtud půjdete k vyhlídce polní cestou 450 metrů.

Kde se občerstvit

Ve Velvarech je v ulici Školní rychlé občerstvení Gyros for King, v Chržínské ulici objevíte Restauraci U krále Václava.

Tipy na ubytování

Přístupnost autobusem nebo vlakem

Z velvarské vlakové zastávky, kde je i zastávka autobusu, půjdete pěšky zhruba 2 kilometry po žluté turistické značce, která nese jméno Poutní cesta Říp – Blaník. Od rozcestníku, kde se nachází první vyhlídkový posed, půjdete k velké vyhlídce Radovič 400 metrů polní cestou. Směr vám určí rozcestník. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více