Modelová železniční show - zábava pro děti i dospělé

Domažlice, Domažlicko - Chodsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.5/10

Na výstavu modelů lokomotiv na modelových kolejištích se můžete vydat v Domažlicích do garáže Jaroslava Šimáčka v Máchově ulici. Právě po ní majitel expozice pojmenoval stanici své dráhy na Machovice. Čeká vás tam i železniční show.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. února 2021

Doslova železniční ráj

Železniční dráha u Šimáčkových nabídne různé typy lokomotiv i s vagony. Uvidíte tam nejen české stroje, má i rakouské nebo americké. Milovníky železniční problematiky zaujme například posunovací elektrická lokomotiva, pětikolák, rychlovlak, ale také třeba pendolino, souprava cirkusového vlaku či vojenský transport. Parní lokomotivy mají zamontované kouřové generátory. Každá lokomotiva má zvukové dekodery s reproduktory, takže může vydávat zvuky.

foto: simitrain.cz

Expozici doprovází řada efektů

Málokde se vám poštěstí, že by výstavu čehokoliv doprovázely zdařilé zvukové a světelné efekty. Čeká vás velmi zábavný výklad. Ocitnete se třeba na zastávce, kde vlak nestaví, protože má zpoždění, jako to známe například z filmu. Nebo pojedete třeba uprostřed bouřky pod tajuplným hradem, kde žije Bílá paní. Pokud uslyšíte známou píseň Kaťjuša, určitě půjde o odsun sovětských vojsk. Při prohlídce si můžete užívat přímý přenos z modelu pendolina prostřednictvím kamery na stanovišti strojvedoucího. Další kamery jsou v pivovarské lokálce. Kamera je i na hradle, takže uvidíte provoz na kolejišti.

Součástí prezentace je slavný Orient Expres

Nudit se určitě nebudete při akční show. Spatříte proslulý Orient Expres možná i s vraždou. Na jednokolejné trati proti sobě vyjedou legendární hurvínek a německé sluníčko. Budete pozorovat originální vlakovou soupravu Albert Einstein. Spatříte provoz vleček, paralelní jízdu proti sobě jedoucích parních lokomotiv, funkční točnu, nebo třeba rychlovlak, který se naklání v zatáčkách.

V muzeu dostanete lepenkovou jízdenku

Součástí výstavy je železniční muzeum a expozice železničních modelů. Dostanete tam na památku lepenkovou jízdenku, kterou si můžete cvaknout nostalgickými kleštěmi. Kolejiště je zde rozloženo na ploše přes 200 metrů čtverečných. Stanete se tu svědky parodie na velkou vlakovou loupež. V kolejišti pojedou autíčka s lupiči, pohybují se tam zvířata, další lidé a přes koleje padají stromy.

Prohlídka celé expozice a účast na plně komentovaném zábavném programu se musí předem objednat. Viz kontakty.

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete například v blízké řecké restauraci Poseidon v Thomayerově ulici.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na parkovišti Sadová nebo na parkovišti Čapka Choda. Z parkoviště je to do cíle v Máchově ulici 300 metrů.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Vyhlídková věž skoro jako v italské Pise
Na náměstí v Domažlicích můžete vystoupat na šikmou věž kostela Narození Panny Marie. Je vysoká 56 metrů. Má kulatý půdorys, válcový vzhled a na vrchol věže vede 194 schodů. Budete procházet dvanácti patry. Věž je kvůli nestabilnímu podloží vychýlena o 59 cm. Obávat se nemusíte, statici tvrdí, že je stabilní. Na věži jsou umístěny tři zvony, Zikmund, Marie a Umíráček.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.