Hrad Seeberg

Poustka, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.3/10

Hrad Seeberg se nachází 5 km od Františkových Lázní v obci Ostroh. Jako jediný je hrad určen výhradně pro muzejní účely. Prohlédnete si tam zajímavé expozice.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. září 2020

Hradní expozice nabídnou i historii porcelánu

Hrad patří mezi nejstarší na Chebsku. Pochází z konce 12. století. Podobně jako ostatní hrady a zámky i Seeberg poškodili Švédové. Zachránila ho až rekonstrukce ve 2. polovině 20. století. Nyní je hrad v držení Františkových Lázní. Město v prostorách umožňuje návštěvu expozic. Projdete si expozici dějin interiérů a nábytku z 19. století. Dále můžete vidět černou kuchyni. V prostorách barokní stodoly, kolny a věžového špejcharu se v předhradí seznámíte s lidovou kulturou. Nahlédnete do zemědělské výroby a řemesel chebského venkova 19. století. 

foto: muzeumfl.cz

V létě hrad ožívá kulturou

Během letních měsíců se na hradě Seeberg můžete trefit do některé z pořádaných akcí. Pravidelně se koná Historický jarmark a svou tradici tu našel Festival vína. Pořádají se tu i koncerty mnoha hudebních žánrů. Nechybějí tematická odpoledne pro děti a dospělé.

Upozornění

Pokladna hradu slouží jako infocentrum. Můžete si zde vyhledat řadu informací na internetu, můžete je vytisknout, skenovat nebo kopírovat. Zakoupíte tu suvenýry, turistické průvodce a podobně.

foto: muzeumfl.cz

Občerstvení

V Penzionu Seeberg u parkoviště můžete navštívit vyhlášenou restauraci s letní zahrádkou. Nebo se občerstvíte ve Vinném sklípku. Konají se v něm i řízené ochutnávky vín.

Jak zabavit děti

Dětské hřiště se nachází přímo před hradem. Je součástí zahradní restaurace Seeberg. Hřiště je tematicky zaměřeno na vypálení hradu švédskými vojsky roku 1638. Vaše děti potěší i malý tobogán. Na břehu hradního rybníčku klape mlýn s funkčním kolem. 

Parkování

Přímo u hradu se nalézá parkoviště, kde můžete parkovat zdarma.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Na stezce Okolí hradu Seeberg je ekofarma
Můžete se vydat na naučnou stezku Okolí hradu Seeberg. Má 2 okruhy. Kratší měří 800 metrů, delší 1.800 metrů. Startuje se na parkovišti. Půjdete kolem deseti informačních tabulí. Přibližují řemesla, kterým se lidé věnovali v podhradí. Dozvíte se o  historii podhradí. Nejdete i informace o přírodě na břehu Slatinného potoka. Určitě vás upoutá Ekofarma Seeberg, která je součástí stezky. Chovají zde koně, bílé ovce, kamerunské ovce, lamy, slepice, husy, kachnu pižmovou, krávu nebo i vietnamské prase.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Ostroh 18
Poustka
+420 351 011 990
seeberg@muzeumfl.cz
muzeumfl.cz

Štítky

  • Naučné
  • pro rodiny s dětmi
  • Hrady
  • Umění
  • pro dva
  • Architektonické památky
  • Muzea
  • pro seniory
  • Galerie
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.3/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.