Zámek Rochlov – bylinkový ráj

Rochlov, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10

Nedaleko Plzně u obce Nýřany objevíte Zámek Rochlov ve stejnojmenné obci. Zámek je  spojen s Bylinkovým panstvím. Od samého počátku byl nejstarší součástí obce a centrem jejího veškerého dění.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. března 2021

K vidění jsou výsledky obnovy památek

Zámek Rochlov vám nabídne především pohled do zákulisí obnovy památkových objektů. Můžete si prohlédnout areál. Seznámí vás tu s historií, současností i budoucností místa. Podoba zámku, který byl postaven roku 1711 v raně barokním stylu, se od roku 1882 neměnila. Vystřídala se zde řada majitelů. Po druhé světové válce byl zámek komunisty zkonfiskován a od té doby chátral. Roku 2001 zámek koupila firma, která začala s obnovou. Můžete se seznámit, jak se jí to daří. Populární jsou i pořádané kulturní akce včetně svateb v kapli nebo v zámeckém areálu.

foto: rochlov.cz

Zámek si zakládá na akcích Bylinkového panství

Bylinkové panství – to je název pro tradiční, netradiční a významné dny, které se na Zámku Rochlov konají vždy jednou za měsíc. Jejich součástí bývají různé veselice, hodování, tradiční i netradiční obyčeje. Dozvíte se o pěstování, sběru a a využití bylin. Velký prostor těchto dnů je věnován přírodě. Zjistíte, že areál zámku měl v průběhu doby své existence různé využití. Byl zde pivovar, sýpky,vinopalna, chmelnice, tři rybníky, malá kořenná zahrádka, velká zahrada polnosti, konírna, školkařské závody a skleníky.

foto: rochlov.cz

Populární je půjčovna kol

Pokud jste nadšení cyklisté, budou se vám tu věnovat v přilehlém cyklocentru. Je umístěno v objektu bývalé vrátnice zámku. Nabídnou vám k zapůjčení historická i současná kola. Můžete se na nich projet po okolí a prohlédnout si přírodu a další zajímavosti. Příjemnou službou je vybavení cyklistického objektu koupelnou s toaletami a oddělenými šatnami. K dispozici je zde i mycí box pro kola. Nejlépe se na svých požadavcích domluvíte na tel. čísle 724 152 355.

Občerstvení

Občerstvit se můžete přímo v Hostinci na zámku.

Jak zabavit děti

Nedaleko zámku za rochlovským obecním úřadem je dětské hřiště.

Vlakem na zámek

Vlaková stanice se nachází necelý kilometr od zámku. Trasa na mapě

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete na prostranství před branou do areálu zámku u Hostince Na zámku. Z parkoviště na bránu zámku uvidíte. Od autobusové zastávky v obci je to na zámek 600 m. Od železniční stanice Ropchlov půjdete necelý 1 kilometr.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Zajeďte si do Heřmanovy Huti na rozhlednu
Necelých 7 km od Rochlova je Heřmanova Huť s parádní rozhlednou. Pojedete tam přes Hněvnice. Jde o unikátně upravenou vodárenskou věž vodojemu, který původně sloužil pivovaru ve Vlkýši. Vodojem byl technickou památkou a dnes je z něj rozhledna. Přímo pod ní zaparkujete. Rozhledna je vysoká 16 metrů, vystoupáte po 75 schodech vnějšího točitého schodiště. Z výšky uvidíte Český les a Brdy.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Rochlov
Rochlov
+ 420 602 251 975
zamek@rochlov.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Zahrady a parky
  • Zámky
  • Výlety
  • romantické cestování
  • pro rodiny s dětmi
  • pro dva
  • Architektonické památky
  • když prší
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.