Městské muzeum Žamberk

Žamberk, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Vydejte se do města Žamberk, které se nachází na samém okraji Orlických hor a v blízkosti řeky Divoké Orlice. Poznejte krásu a historii v Městském muzeu v Žamberku.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. srpna 2020

Co všechno uvidíte?

Městské muzeum v Žamberku věnuje část svojí expozice především historii města a významným žamberským obyvatelům a rodákům. Samotná historie muzea sahá až do roku 1911, kdy bylo muzeum založeno. V expozici můžete také vidět novogotickou Erxlébenovu lékárnu s dobovým lékárenským příslušenstvím. Děti i dospělé jistě potěší původní loutkové divadlo či Jedličkův mechanický betlém. Během roku se zde koná řada zajímavých akcí a vernisáží.

foto: MM Žamberk

Dostupnost

Pokud budete cestovat autobusem, můžete vystoupit buď na autobusovém nádraží, nebo na Masarykově náměstí. Od autobusového nádraží se držte směru podle šipek. Jste od muzea vzdáleni necelých 5 minut chůze. Z náměstí se také nechte vést pomocí směrovek. K muzeu dorazíte během pěti minut.

Parkování

Automobil můžete zaparkovat v areálu muzea. Parkování je zdarma.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Poznejte Žamberk a jeho okolí

Nenechte se okouzlit pouze muzeum a navštivte další zajímavosti ve městě. Můžete si prohlédnout kostel či zámek. Určitě si nenechte ujít nádherný výhled do okolí z Tyršovy rozhledny. Pořídíte zde nádherné fotografie okolní krajiny.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Čs. armády 472
Žamberk
+420 465 611 474
+420 604 885 155
muzeum@muzeumzamberk.cz
muzeumzamberk.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.