Rozhledna Studenec

Česká Kamenice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Rozhlednu Studenec naleznete na stejnojmenném vrcholu v nadmořské výšce 736 m. Je vzdálena jen necelých pět kilometrů od České Kamenice. Umožňuje výhled na vrcholky Lužických hor a nabízí pohled zejména na Růžový vrch, Vlčí horu a Děčínský Sněžník a za příznivého počasí lze spatřit i Jizerské hory a vrch Ještěd.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. září 2020

Rozhledna, která letěla vrtulníkem

Rozhledna patří bezesporu k objektům se zajímavou historií. Kdo by řekl, že aby mohla nabízet krásné výhledy do širokého kraje, musela být rozřezána na tři kusy, snesena z vrchu dolů a po rekonstrukci opět vrácena na původní místo. To vše za pomoci vrtulníku. Železná konstrukce rozhledny je 16 m vysoká a nahoru vede 92 schodů točitým schodištěm. Při výstupu si můžete odpočinout na několika odpočívadlech. Na místě současné rozhledny dříve stával také hostinec, který však podlehl požáru a dnes tu z něho můžete vidět zbytky základů a sklepení. Studenecká vyhlídka patří k těm, za jejichž vznikem stojí rod Kinských. A takových v kraji rozhodně není málo. Některé z nich dokonce byly podle členů této rodiny pojmenovány - Vilemínina stěna, Mariina vyhlídka či Rudolfův kámen.

foto: Hajenas

Přístupnost

Rozhledna Studenec je celoročně volně přístupná.

Občerstvení

V blízkosti rozhledny není možnost se občerstvit. Svačinu si proto vezměte s sebou. 

Tipy na ubytování

Kdy a kudy na rozhlednu?

Při cestě autem projedete obcí Líska, do které vás přivede odbočka ze silnice mezi Chřibskou a Českou Kamenicí. Průjezd obcí vede po úzké obcecní komunikaci a druhá část cesty je velmi prudká. Po výjezdu se dostanete na konec obce, kde je i menší parkoviště. Odtud se k rozhledně vydáte po svých. Cesta vede po červené  turistické značce přes rozcestí Sedlo pod Studencem až k samotné rozhledně. Trasa je dlouhá přibližně 1,5 km. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Kam dále z rozhledny? Tip na výlet

Vydáte-li se od parkoviště na opačnou stranu a půjdete přibližně 1 km, dostanete se na Zlatý vrch. Ohromí Vás mohutné zkamenělé čedičové varhany, rozhodně větší než u známější Panské skály. Zlatý vrch je neprávem trochu opomíjený. U zlatého vrchu je navíc nádherná Stříbrná vyhlídka.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.