Růžová vyhlídka

Ludvíkovice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Českém Švýcarsku si nenechte ujít Růžovou vyhlídku v Labském pískovci. Najdete ji nad údolím Labe, naproti Prostřednímu Žlebu. Je vzdálena zhruba 4 km od Děčína.

Autor článku: David Hlisník, 13. září 2023

Skála s lavičkou a zábradlím

Růžová vyhlídka rozhodně stojí za výstup. Jde o upravené místo na skále v nadmořské výšce 433 m. Je zabezpečená zábradlím a najdete tu lavičku. Když se při výstupu unavíte, můžete si odpočinout.

Růžová vyhlídka

Krásné pohledy na kaňon Labe

Z vyhlídky jsou famózní pohledy. Naskytne se vám skutečně jeden z nejkrásnějších výhledů na Labský kaňon. Můžete se rozhlížet pod sebe do údolí Labe od Děčína až po Čertův hřbet. Upoutají vás i okolní skály a věže Růžového hřebene. Spatříte Děčínský Sněžník a Velký Zschirstein v Německu.

Kde zaparkovat a kudy pěšky z parkoviště na Růžovou vyhlídku

Autem dojedete do obce Bynovec. Tam můžete zaparkovat. K vyhlídce se odtud nejlépe dostanete pěšky. Půjdete nejprve 1 km po zelené turistické značce na rozcestí Pod Kamenským vrchem. Tam odbočíte na červenou značku vedoucí do Děčína. Touto trasou, která kopíruje Naučnou stezku Kaňon Labe, půjdete celkem asi 2,5 km. Trasa na mapě.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V Bynovci je Hospůdka Pod Kaštanem, když pak z vyhlídky dojdete do Ludvíkovic, objevíte hospodu Starý šenk. Nedaleko se nachází přístřešek a pěkné oplocené dětské hřiště.

Jak na Růžovou vyhlídku autobusem nebo vlakem

  • Autobusem můžete jet do Bynovce a odtamtud pěšky 2,7 km (trasa na mapě).
  • Vlakem můžete dojet do Děčína. Z vlakové stanice Děčín-východ půjdete 1,5 km přes město a pak po červené turistické značce přes Stoličnou horu dalších 5,2 km do cíle (trasa na mapě).

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Ludvíkovice
+420 412 532 227
info@idecin.cz
www.idecin.cz

Štítky

  • Rodinné
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Vyhlídky
  • Výlety
  • Poznávací
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.