Údolí Suché Kamenice

Arnoltice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Kousek od Arnoltic v Národním parku České Švýcarsko se můžete projít půvabným údolím potoka Suchá Kamenice. Ten pramení východně od obce Bynovec a teče hlubokým zalesněným údolím, které je vyhledávaným turistickým cílem. Dozajista okouzlí svou krásou i vás.

Autor článku: David Hlisník, 20. října 2023

Býval zde mlýn a hospoda

Projdete nádhernou divoce působící krajinou. Dříve zde stával mlýn s pilou. Klapot mlýnských strojů zde však už neuslyšíte. Mlýn totiž trpěl nedostatkem vody v potoce a nakonec se proměnil v hospodu se společenským centrem, sálem, kde se tančilo a hrálo divadlo. Koncem 19. století však celá budova po ničivém požáru padla, k vidění jsou už jen její pozůstatky.

Uvidíte vodopády a peřeje

Údolím Suché Kamenice se projdete kolem četných převisů. Čekají vás pohledy na typický skalnatý kaňon s hustými lesy, skálami a kamenitými cestami. Potok je plný balvanů a kamenů, uvidíte malé vodopády a spoustu peřejí. Nejlépe je zvolit návštěvu v zimě, na jaře nebo na podzim. V létě se stává, že je vody velmi málo, řečiště často vysychá. V zimě bývá potok místy zamrzlý a tvoří se ledopády. V dolním toku je voda rezavá díly železitému prameni.

Parkování a přístupnost

Poslouží vám odstavná parkoviště v Hřensku. K Suché Kamenici se dostanete z nábřeží v Hřensku po červené turistické značce. Trasa na mapě.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvití

Ve Hřensku můžete zavítat do restaurací Labe, Draka, nebo Lugano. Pokud budete procházet údolí Suché Kamenice směrem od Hřenska, cestu můžete buď zakončit v restauraci v Arnolticích nebo můžete dojít až na vyhlídku Belveder, kde je přes léto otevřen kiosek.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Arnoltice 407 14
+420 775 862 537
info@hrensko.cz
www.hrensko.cz

Štítky

  • Rodinné
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Příroda
  • Výlety
  • Poznávací
  • Vodopády
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.