Lokálka a muzejní železnice Kamenický Šenov

Kamenický Šenov, Lužické hory, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Atrakcí Lužických hor je železniční lokálka, která vás sveze po trati z České Kamenice do Kamenického Šenova a zpátky. Jedna cesta je dlouhá přibližně 5 kilometrů a prochází malebnými kouty zdejší nádherné krajiny.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. září 2020

Nostalgie na pražcích

Tento železniční úsek je pozůstatkem po místní dráze Česká Lípa – Česká Kamenice, jejíž provoz byl zrušen v roce 1979. Šenovský motoráček je využíván jako prázdninový výletní vlak. Pro dospělé může mít jízda po muzejní železnici nádech romantiky, pro starší generaci dokonce příchuť nostalgie, ale pro děti je ojedinělým zážitkem.

foto: kzc.cz

Prohlédněte si železniční muzeum

Na nádraží v Kamenickém Šenově se nachází železniční muzeum, které mapuje historii zdejších lokálek. V expozici jsou nástroje pro údržbu tratě, návěstní pomůcky, stará telefonní ústředna či řídící přístroj železniční stanice. Sbírka je průběžně doplňována a po odmlce, kdy bylo muzeum nepřístupné, bude o aktuální otevírací době informovat na svém webu.

foto: kzc.cz

Občerstvení

Ve vláčku je možné dokonce i zakoupit občerstvení. V centru Kamenického Šenova je restaurace i kavárna 

Tipy na ubytování

Provozní doba

Od začátku června do poloviny září, jízdní řád na www.kzc.cz v sekci „Kamenický motoráček“.

Parkování

Zaparkovat můžete u nádraží.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Od nádraží z Kamenického Šenova je to asi 45 minut pěšky k Panské skále, kde se natáčela pohádka Pyšná princezna. Přibližně 3 km jihozápadní směrem v obci Nový Oldřichov se nachází Hasičské muzeum, kde je více než 400 exponátů. Opačným směrem vede cesta ke zřícenině Zámecký vrch. Z České Kamenice se můžete vydat asi půlhodinovou procházkou ke skalní vyhlídce Jehla nebo si udělat delší výlet do malebné obce Kytlice s objekty krásné lidové architektury.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.