Rozhledna Vlčí hora

Krásná Lípa, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Osada Vlčí hora má i svou stejnojmennou rozhlednu. Nachází se asi 6 kilometrů od města Krásná Lípa a patří k tradičně oblíbeným vyhlídkovým místům. Je zakončena zasklenou vyhlídkovou plošinou a tak si můžete vyhlídek do kraje užívat v klidu i v chladném počasí.

Autor článku: Radomír Němeček, 23. dubna 2020

Výhledy na Saské Švýcarsko i na Šluknovsko

Rozhledna nabízí kruhový výhled a můžete obdivovat souvislý hřeben Lužických hor, dominanty Luž, Jedlovou a Studenec. Jihozápadní strana vám nabídne pohled na Českosaské Švýcarsko. Uvidíte Růžovou horu, Děčínský Sněžník, ale zahlédnout můžete i stolové hory našich německých sousedů. Další výhledy ukazují Šluknovskou pahorkatinu, při dobré viditelnosti se v dáli rýsuje Ještěd, Jizerské hory či část Krkonoš. Kombinovaná stavba je zděná a ze dřeva a nachází se ve výšce 591 m n. m. Je vysoká 19 metrů a nahoru vede 64 schodů. Vystavěna byla v letech 1888 – 89, po rozsáhlé zchátrání se dočkala rekonstrukce a dnes se opět těší velkému zájmu návštěvníků.

Vítanými návštěvníky Vlčí hory jsou i děti

K rozhledně vede cesta po červené značce z Krásné Lípy, přijít můžete i od Rumburku po žluté. Z osady Vlčí hora vás sem zavede červená, následně zelená TZ, cesta je dlouhá jen necelé dva kilometry. 

Přístup je relativně snadný, trasa a návštěva místa je vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

Občerstvení

Posedět můžete v restauraci penzion Vlčárna. Penzion disponuje velkou letní terasou a je připraveno i menší dětské hřiště pro děti.

Tipy na ubytování

Parkování

Zaparkovat můžete v centru obce Vlčí hora.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Rozhledna Vlčí hora je určitě místem, které byste neměli minout při své cestě do Šluknovského výběžku. V nedalekých Mikulášovicích je velmi zajímavé Muzeum nožířské výroby. Do Mikulášovic se vydejte přes obec Brtníky. Nedaleko je odbočka k osadě Kopec, kde se nachází řada pěkných malebných stavení, pro která je Kopec vyhledávanou turistickou lokalitou. Můžete se tu občerstvit ve stylové hospodě „U Oty“, dříve známé pod jménem „U Vyskočilů“.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Kopce a vrchy
  • pro seniory
  • Národní parky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.