Rozhledna Vlčí hora
Krásná Lípa, České Švýcarsko, Českosaské Švýcarsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Osada Vlčí hora má i svou stejnojmennou rozhlednu. Nachází se asi 6 kilometrů od města Krásná Lípa a patří k tradičně oblíbeným vyhlídkovým místům. Je zakončena zasklenou vyhlídkovou plošinou a tak si můžete vyhlídek do kraje užívat v klidu i v chladném počasí.

Autor článku: Radomír Němeček, 23. dubna 2020

Výhledy na Saské Švýcarsko i na Šluknovsko

Rozhledna nabízí kruhový výhled a můžete obdivovat souvislý hřeben Lužických hor, dominanty Luž, Jedlovou a Studenec. Jihozápadní strana vám nabídne pohled na Českosaské Švýcarsko. Uvidíte Růžovou horu, Děčínský Sněžník, ale zahlédnout můžete i stolové hory našich německých sousedů. Další výhledy ukazují Šluknovskou pahorkatinu, při dobré viditelnosti se v dáli rýsuje Ještěd, Jizerské hory či část Krkonoš. Kombinovaná stavba je zděná a ze dřeva a nachází se ve výšce 591 m n. m. Je vysoká 19 metrů a nahoru vede 64 schodů. Vystavěna byla v letech 1888 – 89, po rozsáhlé zchátrání se dočkala rekonstrukce a dnes se opět těší velkému zájmu návštěvníků.

Vítanými návštěvníky Vlčí hory jsou i děti

K rozhledně vede cesta po červené značce z Krásné Lípy, přijít můžete i od Rumburku po žluté. Z osady Vlčí hora vás sem zavede červená, následně zelená TZ, cesta je dlouhá jen necelé dva kilometry. 

Přístup je relativně snadný, trasa a návštěva místa je vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

Občerstvení

Posedět můžete v restauraci penzion Vlčárna. Penzion disponuje velkou letní terasou a je připraveno i menší dětské hřiště pro děti.

Parkování

Zaparkovat můžete v centru obce Vlčí hora.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Rozhledna Vlčí hora je určitě místem, které byste neměli minout při své cestě do Šluknovského výběžku. V nedalekých Mikulášovicích je velmi zajímavé Muzeum nožířské výroby. Do Mikulášovic se vydejte přes obec Brtníky. Nedaleko je odbočka k osadě Kopec, kde se nachází řada pěkných malebných stavení, pro která je Kopec vyhledávanou turistickou lokalitou. Můžete se tu občerstvit ve stylové hospodě „U Oty“, dříve známé pod jménem „U Vyskočilů“.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Krásná Lípa

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • Pro dva
  • Kopce a vrchy
  • Pro seniory
  • Národní parky
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Aktivity a zajímavosti v okolí

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí: