Růžový hřeben
Ludvíkovice, Děčínsko, České Švýcarsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Skalní stěna Růžový hřeben se nalézá na pravém břehu Labe, asi pět kilometrů od města Děčína. Nejkrásnější rozhledy do okolí nabízí z Růžové vyhlídky.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. září 2020

Neskutečný výhledy na kaňon Labe

Vyhlídka se nachází ve výšce 432 m n. m. a nabízí úchvatné pohledy do hlubokého kaňonu, kterým se vine řeky Labe.  Pěkný pohled je na obec Dolní Žleb, okolní skalní stěny a věže Růžového hřebene i na protější Sněžnickou vrchovinu. Vyhlídka je upravená a ohraničená zábradlím.

Po červené z Děčína

K vyhlídce na Růžovém hřebeni se nejsnáze dostanete po odbočce z červeně značené turistické cesty, která vede z Děčína do Hřenska. Při cestě autem je možné zaparkovat v obci Bynovec a odtud se vydat po zelené TZ asi 1 km k rozcestí, kde navážete na červenou TZ směr Děčín, po níž půjdete přibližně 1,5 km.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Spolu s Růžovým hřebenem a zdejší Růžovou vyhlídkou lze navštívit také nejstarší a velmi známou vyhlídku Belvedér. Stojí na vysoké pískovcové skále nad labským kaňonem, jehož břehy jsou lemovány skalnatým zalesněným břehem. Stupňovitá terasa, která je dnes příjemným vyhlídkovým místem, v minulosti sloužívala k hudebním produkcím panstva z nedalekého Býnovce. 

Další možností je výlet po trase vedoucí po červené TZ, která míří z Děčína do Hřenska. Je dlouhá asi 15 km a zavede vás na několik dalších míst, odkud se nabízí pěkné výhledy do krajiny. V Hřensku čeká jedna z největších atrakcí Národního parku České Švýcarsko, Edmundova a Divoká Soutěska. Jejich návštěva je spojená s jízdou na pramici. Vzhledem k časové náročnosti výletu je dobré si ho rozložit na dva dny, nebo využít auto. Můžete jím dojet až na parkoviště u vyhlídky Belvedér, kde se nachází také restaurace. V Hřensku pak parkujte pouze na vyhrazených parkovištích. Auto můžete odstavit buď ve městě a vydat se k soutěskám odtud, nebo vyjet na Mezní louku, kde je k soutěskám rovněž značená cesta.

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Ludvíkovice

Štítky

 • Poznávací
 • Pro rodiny s dětmi
 • Cestování se psem
 • Národní parky
 • Pro dva
 • Amazing places
 • Řeky
 • Vyhlídky
 • Romantické cestování
 • Pro seniory
 • Příroda
 • Přírodní památky
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více