Úzké schody na Tokáni

Jetřichovice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10

V Národním parku České Švýcarsko objevíte mnoho krásných turisticky atraktivních míst. Patří mezi ně i Úzké schody na Tokáni. Skalní průrva se nachází blízko turisticky oblíbeného místa Na Tokáni u Jetřichovic.  Dříve se soutěsce říkalo Trpasličí rokle, Myší díry nebo Andělské schody.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Úzkými průrvami na skalní plošinky

Skalní průrva byla zpřístupněna někdejším majitelem panství knížetem Ferdinandem Kinským v 19. století. Pod schody uvidíte rozcestník a tzv. kněžinu desku – reliéf s korunkou připomínající návštěvu Vilemíny Kinské. Výstup pitoreskními Úzkými schody vede po kamenných stupíncích a žebřících a je poměrně náročný. Když vystoupáte na skalní plošinky, otevře se vám krásný pohled na skalnaté okolí. Pro hůře pohyblivé se dají schody obejít po značené cestě.

Trasa jak na Úzké schody

Od infocentra z Jetřichovic se vydejte po červené značce přes překrásné vyhlídky Mariina vyhlídka (428 m n.m.) a  Vilemínina vyhlídka (439 m n.m.) a dál pak po žluté. K Úzkým schodům je to skoro 5 km. 

Další možností je z Jetřichovic rovnou po žluté trase. Cestu můžete spojit s návštěvou Skalního hradu Falkenštejn.

Občerstvení

Poslouží vám turistické chaty alpského typu Na Tokáni, které byly postaveny uprostřed dřívější lovecké obory v 19. století a dnes jsou z nich restaurace pro turisty. Stánek s občerstvením je také u parkoviště U Zotavovny v Jetřichovicích.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

V Jetřichovicích zaparkujte automobil na placeném parkovišti u zotavovny.

Poloha na mapě

Štítky

  • Poznávací
  • Výlety
  • Příroda
  • se psem
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Vyhlídky
  • Turistika
  • úžasná místa
  • Do lesa
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.