Kryštofovo údolí

Kryštofovo Údolí, Ještědský hřbet, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10

Jen 8 km západně od Liberce objevíte Kryštofovo údolí. Je součástí stejnojmenné obce, kterou tvoří ještě Rokytnice a Novina. Vyhledávané místo rekreace je vesnickou památkovou zónou s roubenými a podstávkovými domy.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Muzeum betlémů a kostelíček

Podíváte se do Muzea betlémů v prvním patře hostince U Kryštofa. Prohlížet si můžete dvacet betlémů a Jírův venkovní betlém na Kostelním vrchu. Zalíbí se vám dřevěný roubený kostelík sv. Kryštofa. Stěny a strop zdobí malby ze života Krista. Vedle kostela je márnice se střechou ve tvaru makovice.

Orloj vznikl z trafostanice

Určitě vás i děti upoutá krásně malovaný orloj. Vznikl z bývalé trafostanice. Ve dvou okénkách chodí 12 apoštolů jako v Praze.

Nad Kryštofovým údolím se tyčí viadukty

Při procházce údolím neminete národní technické památky. Jsou to krásné viadukty. Novinský železniční viadukt měří 200 m. Situovaný je do oblouku ve výšce 30 m. Malý viadukt je dlouhý 127 m , vysoký 17 m a podpírá ho 10 sloupů.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Poslouží např. Restaurace U Kryštofa.

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete vedle orloje na parkovišti. Do vesnice jezdí vlak i autobus.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Turistické trasy, minigolf i koupaliště
Na výlet se do okolí vydejte po turistických trasách nebo dvou cyklotrasách (č. 21 a 3069). V zimě jsou v okolí upravené stopy pro běžkaře. V létě vás potěší minigolf, tenisové kurty a malé koupaliště. Zastavte se v Domě řemesel.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.