Mini ZOO Hrabětice

Janov nad Nisou, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Jen kousek od lyžařského střediska Severák, v podhůří Jizerských hor v Hraběticích v areálu Dřevona najdete mini ZOO, jejíž zvířecí obyvatelé potěší děti i dospělé.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Moudrý pohled výra Pepíka

V mini ZOO jsou k vidění vcelku běžná zvířata, jako jsou prasata a vietnamská prasátka, kozy, ovce romanovské, králíci, husy, kachny, ale svůj domov tu má i skotský náhorní skot, exotická puma César, dvouhrbý velbloud Bak, sob a také ptactvo, například papoušci andulky a korely. Moudrým pohledem vaše kroky bude provázet výr velký jménem Pepík. Obyvatelstvo mini ZOO se mění a bývaly doby, kdy jste tu mohli vidět třeba klokany. Možná se sem někdy v budoucnu zase vrátí…. Ve stájích areálu Dřevony můžete spatřit i koně různých plemen, například starokladrubáka, polského teplokrevníka, araba a další, včetně graciózních frízáků. Zájemci se mohou se zdejšími zvířaty vyfotit. Kdo by si nepřál mít fotku třeba s pumou? A ten, kdo má dostatek odvahy, může se svézt třeba na velbloudovi.

foto: konevjizerkach.cz

Pohled na krásu Jizerek z bryčky či saní

Mini ZOO patří ke Sportovně rekreačnímu centru, ve kterém najdete penzion, upravené kurty, bazén, hřiště, jízdárnu či třeba saunu. Můžete tak spojit návštěvu centra s prohlídkou mini ZOO a dopřát si opravdu nevšední zážitky, včetně jízdy na koni, ve voze, bryčce, nebo v zimě v saních tažených koňmi.

foto: konevjizerkach.cz

Kudy k mini ZOO Hrabětice?

Areál Dřevona leží mezi Bedřichovem a Josefovým Dolem, na okraji horské vesničky Hrabětice. Je součástí turistického a lyžařského střediska Severák.

Tipy na ubytování

Parkování

Parkování v objektu areálu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V létě se vydejte po některé z turistických cest, které vás z Hrabětic zavedou do nejpěknějších partií zdejší oblasti. V zimě vyzkoušejte lyžování na svazích lyžařského střediska Severák. Pěkný pohled na krásu Jizerských hor si můžete dopřát také ze hřbetu některého ze zdejších koní.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.