Mini ZOO Hrabětice
Janov nad Nisou, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Jen kousek od lyžařského střediska Severák, v podhůří Jizerských hor v Hraběticích v areálu Dřevona najdete mini ZOO, jejíž zvířecí obyvatelé potěší děti i dospělé.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Moudrý pohled výra Pepíka

V mini ZOO jsou k vidění vcelku běžná zvířata, jako jsou prasata a vietnamská prasátka, kozy, ovce romanovské, králíci, husy, kachny, ale svůj domov tu má i skotský náhorní skot, exotická puma César, dvouhrbý velbloud Bak, sob a také ptactvo, například papoušci andulky a korely. Moudrým pohledem vaše kroky bude provázet výr velký jménem Pepík. Obyvatelstvo mini ZOO se mění a bývaly doby, kdy jste tu mohli vidět třeba klokany. Možná se sem někdy v budoucnu zase vrátí…. Ve stájích areálu Dřevony můžete spatřit i koně různých plemen, například starokladrubáka, polského teplokrevníka, araba a další, včetně graciózních frízáků. Zájemci se mohou se zdejšími zvířaty vyfotit. Kdo by si nepřál mít fotku třeba s pumou? A ten, kdo má dostatek odvahy, může se svézt třeba na velbloudovi.

foto: konevjizerkach.cz

Pohled na krásu Jizerek z bryčky či saní

Mini ZOO patří ke Sportovně rekreačnímu centru, ve kterém najdete penzion, upravené kurty, bazén, hřiště, jízdárnu či třeba saunu. Můžete tak spojit návštěvu centra s prohlídkou mini ZOO a dopřát si opravdu nevšední zážitky, včetně jízdy na koni, ve voze, bryčce, nebo v zimě v saních tažených koňmi.

foto: konevjizerkach.cz

Kudy k mini ZOO Hrabětice?

Areál Dřevona leží mezi Bedřichovem a Josefovým Dolem, na okraji horské vesničky Hrabětice. Je součástí turistického a lyžařského střediska Severák.

Parkování

Parkování v objektu areálu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V létě se vydejte po některé z turistických cest, které vás z Hrabětic zavedou do nejpěknějších partií zdejší oblasti. V zimě vyzkoušejte lyžování na svazích lyžařského střediska Severák. Pěkný pohled na krásu Jizerských hor si můžete dopřát také ze hřbetu některého ze zdejších koní.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hrabětice
Janov nad Nisou 46811
+420 724 301 486
kone@konevjizerkach.cz
http://konevjizerkach.cz/

Štítky

  • Zábavné
  • Pro rodiny s dětmi
  • Romantické cestování
  • zoo a minizoo
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Cestování se psem
  • Pro dva
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Vyberte si ubytování

Penzion Rudolf

Českolipsko - Jizerské hory Liberec

0/10
Cena od 320 Kč do 370 Kč

Chata Jana

Českolipsko - Jizerské hory Kořenov

0/10
Cena od 400 Kč do 480 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více