Krkonošské muzeum – 4 historické domky ve Vrchlabí

Vrchlabí, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Krkonoších se můžete kochat ve Vrchlabí neopakovatelnou krásou čtyř historických domků. Jsou nejstaršími stavbami nejvyšších českých hor a pozůstatkem původní městské štítové zástavby.

Autor článku: David Hlisník, 6. března 2024

Připomenete si lnářství i nábytek

Domek čp. 222 představuje hned dvě expozice. První přiblíží soubor předmětů, které se váží ke lnářské výrobě v Krkonoších. Uvidíte různé nástroje, s nimiž se zhotovovala příze, dále nástroje ke tkaní i tištění látek i vzory látek, jež proslavily místní tkalce. Druhá roubená místnost se věnuje malovanému lidovému nábytku z přelomu 18. a 19. století. Budou se vám líbit truhly, skříně, a další kusy s bohatými lidovými vzory.

Krkonošské muzeum - 4 historické domky (foto Správa KRNAP)

Spatříte figurky Krakonošů i betlémy

Krajní ze čtyř domků čp.224 obsahuje hned několik expozičních celků. Seznámíte se s dějinami města, poznáte venkovský styl podkrovní světničky. Nahlédnete do řemeslné výroby figurek Krakonošů. Uvidíte výtvarné projevy lidové zbožnosti i pěkné betlémy. Pod střechou je půda s řadou roztodivných předmětů a jeden kout je tu věnovaný speciálně dětem. Ve druhém domku čp.222 se konají tématické výstavy. Ve třetím domě čp 223 je pokladna a Informační centrum.

Kde zaparkovat

Na náměstí Míru jsou k dispozici parkovací místa.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Například Restaurace Krkonošská nebo Café Bistro U Sedmikrásek v Krkonošské ulici.

Přístupnost

Poloha na mapě

Kam na výlet

Projděte se Naučnou stezkou Vrchlabím. Můžete navštívit nové interaktivní Muzeum Krkonoš. Můžete si zajet do Špindlerova Mlýna, zalyžovat si nebo se vydat na některou túru po horách.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nám. Míru 224
Vrchlabí 543 01
+420 730 186 999
+420 499 456 758
domky@krnap.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více