Vodní nádrž Bedřichov

Bedřichov, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: obec Bedřichov

Uprostřed Jizerských hor se můžete vydat k Bedřichovské přehradě. Je nejvýše položenou v Čechách 775 m n. m. Nachází se na Černé Tise 3 km od Bedřichova. Chrání nejen proti povodním, ale slouží i pro napájení tří vodních elektráren. Je významným místem k rybolovu a rekreaci.

Autor článku: David Hlisník, 26. června 2024

Nejvýše položená přehrada v republice

Romanticky vyhlížející Bedřichovská přehrada potěší i milovníky přírody, kteří se sem vydávají na výlet. Pokud máte rádi klid, šumění vody a příjemné procházky, je výlet k Bedřichovské přehradě, položené v lesnatém údolí říčky Černá Nisa, pro vás jako stvořený. Koruna hráze je dlouhá 340 m a vysoká 23,5 m. Přehrada je oblíbenou turistickou a rekreační destinací.

Vodní nádrž Bedřichov (foto obec Bedřichov)

Můžete rybařit, procházet se, čerpat klid

Pokud rádi rybaříte, určitě se k vodě vydejte. Kolem přehrady vede bezbariérový chodník, který láká k příjemným procházkám. Provede vás až k přítoku Černé Nisy. Pokocháte se přírodou, můžete vstoupit na vyhlídková mola a načerpat informace z instalovaných naučných tabulí. Trasa je vhodná pro kola i kočárky.

Čeká vás romantické koupání

V letním období přehrada poskytuje možnost příjemného koupání s travnatými plážemi, i naturistickými. Voda v přehradě je tmavá, dohněda zbarvená příměsemi rašeliny.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete na parkovišti v Bedřichovském sedle.

Kde se občerstvit

V Bedřichovském sedle můžete vyzkoušet občerstvení Stánek Maliník.

Přístupnost

  • Autobusová zastávka je na parkovišti v Bedřichovském sedle. Odtud se vydáte k přehradě Naučnou stezkou Černá Nisa zhruba 4 km. Trasa na mapě.
  • Bedřichovským sedlem vede cyklotrasa č. 3020.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Projděte se z Bedřichovského sedla naučnou stezkou Lesy Jizerských hor k pěknému Loveckému zámečku Nová Louka s restaurací Šámalova chata. Trasa na mapě.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více