Bobová dráha Obří sud

Jeřmanice, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Bobová dráha Obří sud Javorník se nachází v atraktivním sportovním areálu v obci Jeřmanice v libereckém kraji. Je jednou z nejdelších trubkových bobových drah v České republice a výzvou pro všechny milovníky neobvyklých zážitků.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Je libo soukromý závod?

Dráha má délku 1100 metrů, převýšení činí přes osmdesát metrů a sílu zážitku při sjezdu umocňuje třináct velkých a několik menších zatáček a různých terénních vln. Dvoumístné boby jsou vybavené účinnou brzdou, která omezuje jejich maximální rychlost na 45 km/hod. Ten, kdo nemá rád vysokou rychlost, ji může pomocí této brzdy účinně regulovat. Jízda je tak vhodná i pro děti. Samy mohou bob řídit ve věku od osmi let, do té doby však jen v doprovodu dospělé osoby. Dráha je vybavena elektronickou časomírou, která umožňuje zaznamenávat výsledky jednotlivých jízd a můžete tak spolu s přáteli či rodinou uspořádat soukromý závod. Bobová dráha má vlastní vlek dlouhý 550 m, který vás pohodlně dopraví do horní stanice lanovky. Stačí vyslechnout instruktážní informace, pořádně se připoutat a vaše dobrodružná cesta může začít. 

Občerstvení pod netradičním deštníkem

Pokud vám po takovém zážitku vyhládne, v dolní části areálu nedaleko lanové dráhy se nachází příjemné občerstvení, situované do budovy, která svým tvarem připomíná veliký deštník. Samozřejmě nelze opomenout vyhlášený Obří sud, ve kterém se nachází restaurace a penzion. Na děti čeká vybavené dětské hřiště a zpestřením je navíc obora se zvířátky. Pokud se vám zde zalíbí, můžete si v létě v areálu postavit zdarma vlastní stan. Rovněž zdarma je parkoviště, ohniště, dětské hřiště a trampolína.

Areál mnoha tváří

V areálu se nachází kromě bobové dráhy celá řada zajímavých aktivit a možností využití volného času. Je mezi nimi bikepark vhodný pro kola i horské koloběžky, snowpark, trať s umělým zasněžováním, v létě si můžete užít lyžování na trávě, nebo vyrazit po některé z mnoha turisticky značených cest.

Tipy na ubytování

Kudy na Obří sud?

Areál leží nedaleko rychlostní silnice R35 mezi Prahou a Libercem v obci Jeřmanice. Odbočka je značená, v areálu se rozkládá velké parkoviště. Z Liberce jezdí do jeho blízkosti autobus.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Od bobové dráhy se můžete vydat směrem k Javornické kapli a odtud po modré turistické značce pokračovat přes Rašovské sedlo k rozhledně Rašovka. Její vyhlídková věž je součástí restaurace. Z vyhlídkového ochozu nabízí pěkné výhledy na Jizerské hory a Krkonoše, za dobré viditelnosti dohlédnete na Český ráj, kde jistě poznáte siluetu hradu Trosky.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Javornická 350
Jeřmanice
488 570 520
info@arealobrisud.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.