Dětské hřiště Smeťák

Liberec, Liberecko, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Dětské hřiště Smeťák

V Liberci můžete s dětmi navštívit rodinné Dětské hřiště Smeťák. Nachází se v Klášterské ulici.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. února 2021

Trampolínové centrum a spousta atrakcí

V místě bývalo původně smetiště, později softballové hřiště. Areál se změnil k nepoznání. Děti se v něm mohou parádně vydovádět. Mají k dispozici tři obří nafukovací trampolíny o rozměrech 16 x 10 metrů. Jsou zde prolézačky, pohupovadla, houpačky skluzavky. Najdete zde také dětskou lezeckou stěnu a lanovku. Děti mohou malovat na tabule, pohrát si na pískovišti. Pro nejmenší je vyhrazena jedna z trampolín, malá skluzavka, houpadla, tříkolky a autíčka.

foto: Dětské hřiště Smeťák

Hřiště i karibská pláž

Kdo si rád zasportuje, má tady příležitost. Můžete využít sportoviště s dvěma kurty pro plážový volejbal, fotbal i líný míč. Zahrajete si tu i stolní tenis. Oceníte odpočinek na unikátní karibské pláži s jemným bílým pískem a palmami. Půjčíte si sluneční lehátka nebo sedací nafukovací balony. Dětské hřiště Smeťák je obklopeno zelení a travnatou plochou. Po obvodu je uzavřeno plotem, takže se o bezpečnost dětí nemusíte obávat.

foto: Dětské hřiště Smeťák

Občerstvení

Součástí zábavního areálu je hospůdka s terasou, kde můžete posedět u něčeho dobrého a na své děti odtud uvidíte. Po domluvě je možné i rožnění či opékání buřtů, včetně posezení s kytarami. Konají se zde i koncerty kapel pod širým nebem. 

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Oficiální parkování u areálu není. Můžete zaparkovat na nedalekém parkovišti u Billy ve Švermově ulici na Františkově. Z parkoviště se vydáte ze Švermovy ulice za Billou doprava do ulice Klášterní. Půjdete až na křižovatku s ulicí Krušnohorskou do cíle 300 metrů. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Za poznáním do centra IQLANDIA 
V Liberci se můžete vydat do zábavního centra IQLANDIA. Od Smeťáku je vzdáleno 2 km a nachází se nedaleko vlakové stanice Liberec. Ve čtyřech patrech vám zábavnou formou přiblíží vědu. Budete objevovat vše, co jste dosud nevěděli, v jednotlivých tématických expozicích. Čeká vás poznání o člověku, smyslech, přírodních živlech, o vodním světě. Zabrousíte do kosmu i do oblasti nerostného bohatství. Projdete hvězdnou bránou a začnete objevovat modrou planetu. Přiblíží vám tu dokonce sexuální život. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí o vědě ve vašem domě a prohlédnete si už překonané vynálezy. Součástí centra je IQ park pro nejmenší, IQ planetárium a chytrá dílna IQ FABLAB.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Klášterského 399
Liberec 46010
605 247 724
petr@starek.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Dětská hřiště
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Zabavní centra
  • pro vozíčkáře
  • Kolotoče
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.