Rozhledna Petřín

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Jedna z dominant Prahy se nachází 324 m n. m. na vrcholu Petřína na Malé Straně v Praze. Vystoupejte na volně pojatou kopii Eiffelovy věže a dopřejte si úchvatný výhled

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Podobnost Petřínské rozhledny s Eiffelovkou není náhodná

Rozhledna Petřín byla postavena v rámci jubilejní výstavy v roce 1891. Že připomíná pařížskou Eiffelovu věž není náhodou. Je její volnou kopií  poměru 1:5. Vypíná se nad Prahou do výšky 65,5 metru. Nadmořskou výšku má Petřínská rozhledna stejnou, jako Eiffelovka. V suterénu si prohlédnete panely mapující historii Klubu českých turistů a historii rozhledny.

Z Petřínské rozhledny bude mít fantastický kruhový výhled

Na nejvyšší plošinu rozhledny budete stoupat kovovou konstrukcí. Čeká vás zdolání 299 schodů. Cestou budete kovovými průhledy pozorovat pražské okolí. A nebo můžete jet výtahem, pokud je v provozu. Kapacita je 6 osob. Nahoře se rozhlédnete z proskleného ochozu ve výšce 51 metrů po celé Praze a za jasného počasí uvidíte vzdálené Krkonoše, Lužické a Krušné hory, České středohoří, Brdy, Říp, Ještěd, Kleť a Velký Blaník.

Upozornění

Na rozhledně je ve výšce 20 m ochoz, přístupný i turistům na invalidním vozíku.

Občerstvení

V přízemí rozhledny je bufet s občerstvením a výbornými domácími limonádami bez přidaného cukru.

Jak na Petřín

K Petřínské rozhledně můžete vyjet lanovkou se stanicemi Újezd – Nebozízek - Petřín. Pokud půjdete pěšky, tak z tramvajové zastávky Pohořelec (cca 1,3 km) Strahovskou ulicí. Nebo z autobusové zastávky MHD Koleje Strahov Jezdeckou ulicí (cca 1 km).

Kde zaparkovat

Zaparkujete například na parkovištích v Šermířské ulici na Strahově. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Zrcadlové bludiště
V sousedství rozhledny je bludiště se systémem zrcadel. Díky jejich zakřivenosti vás při pohledu do zrcadel čeká spousta zábavy.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Petřínské sady 633
Praha
775 400 052
725 831 633
tourinfo@prague.eu
prague.eu

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • amazing places
  • Architektonické památky
  • Rozhledny
  • Výlety
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.