Rozhledna Petřín

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Jedna z dominant Prahy se nachází 324 m n. m. na vrcholu Petřína na Malé Straně v Praze. Vystoupejte na volně pojatou kopii Eiffelovy věže a dopřejte si úchvatný výhled

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Podobnost Petřínské rozhledny s Eiffelovkou není náhodná

Rozhledna Petřín byla postavena v rámci jubilejní výstavy v roce 1891. Že připomíná pařížskou Eiffelovu věž není náhodou. Je její volnou kopií  poměru 1:5. Vypíná se nad Prahou do výšky 65,5 metru. Nadmořskou výšku má Petřínská rozhledna stejnou, jako Eiffelovka. V suterénu si prohlédnete panely mapující historii Klubu českých turistů a historii rozhledny.

Z Petřínské rozhledny bude mít fantastický kruhový výhled

Na nejvyšší plošinu rozhledny budete stoupat kovovou konstrukcí. Čeká vás zdolání 299 schodů. Cestou budete kovovými průhledy pozorovat pražské okolí. A nebo můžete jet výtahem, pokud je v provozu. Kapacita je 6 osob. Nahoře se rozhlédnete z proskleného ochozu ve výšce 51 metrů po celé Praze a za jasného počasí uvidíte vzdálené Krkonoše, Lužické a Krušné hory, České středohoří, Brdy, Říp, Ještěd, Kleť a Velký Blaník.

Upozornění

Na rozhledně je ve výšce 20 m ochoz, přístupný i turistům na invalidním vozíku.

Občerstvení

V přízemí rozhledny je bufet s občerstvením a výbornými domácími limonádami bez přidaného cukru.

Jak na Petřín

K Petřínské rozhledně můžete vyjet lanovkou se stanicemi Újezd – Nebozízek - Petřín. Pokud půjdete pěšky, tak z tramvajové zastávky Pohořelec (cca 1,3 km) Strahovskou ulicí. Nebo z autobusové zastávky MHD Koleje Strahov Jezdeckou ulicí (cca 1 km).

Kde zaparkovat

Zaparkujete například na parkovištích v Šermířské ulici na Strahově. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Zrcadlové bludiště
V sousedství rozhledny je bludiště se systémem zrcadel. Díky jejich zakřivenosti vás při pohledu do zrcadel čeká spousta zábavy.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.