Exkurze do sklárny Harrachov

Harrachov, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10
Autor fotky: sklarnaharrachov.cz

Při návštěvě Krkonoš zavítejte v Harrachově do nejstarší české sklárny. Poznejte práci sklářů na vlastní oči. Ojedninělý zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Poznáte historii i současnost výroby skla

Při exkurzi se seznámíte s historií a současností nejstarší sklárny na světě. Byla totiž založena před rokem 1712. Navštívíte hutní halu. Průvodce vám přiblíží vybavení hutě, technologii tavení a tradiční postupy výroby skla.

Uvidíte skláře při práci

Dostanete se přímo do provozu hutě a budete sledovat zručnost sklářů úplně zblízka. Unikátním momentem exkurze je prohlídka 100 let staré historické brusírny skla z roku 1895. Prohlédnete si vybavení brusírny, která je stále funkční. Uvidíte také Francisovu turbínu, která pohání dřevěné stroje v brusírně.

Nahlédnete do skleněné krásy

Individuálně můžete zavítat do sklářského muzea. Můžete se těšit na ucelenou sbírku skla ze zdejší výroby. Obsahuje více než 5000 exponátů. Dozvíte se, že jde o největší sbírku českého skla pocházející z jedné sklárny v České republice.

Tipy na ubytování

Vyzkoušejte si foukání skla

Práci sklářů si můžete vyzkoušet pod odborným dohledem. Vyfouknete si vlastní baňku na památku. Úhrada služby se řídí minutami, které u toho strávíte. Nabídka je odvislá od aktuální covidové situace. Rezervace je nutná.

Kde se občerstit

Víte, že v areálu sklárny je i pivovar Novosad? Zde se může občerstvit, pochutnat si výtečné pivu a dát si něco k snědku v pivovarské restaruaci.

Vlakem do sklárny

Vlaková stanice Harrachov se nachází 2,6 km do sklárny. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

Zaparkujete na přilehlém parkovišti přímo u sklárny.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nový Svět 95
Harrachov 51246
481 528 141
turistik@sklarnaharrachov.cz
sklarnaharrachov.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Sklárny
  • Výlety
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.