Rozhledna na Zlaté vyhlídce u Janských Lázní

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.2/10

Železná rozhledna se nachází zhruba 3 km od Janských Lázní na návrší Zlaté vyhlídky v nadmořské výšce 806 m. Volně přístupná rozhledna je vysoká 21 metrů a vyhlídková plošina, na kterou vystoupáte po 70 schodech,  je ve výšce 18 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. května 2020

Zlatá vyhlídka byla vždy vyhledávána turisty 

Už od konce 19. století byla lokalita Zlatá vyhlídka středem zájmu výletníků a turistů, kde se mohli občerstvit a kochat krásnými výhledy. Postupně se zde stavělo, pak ale objekty chátraly a teprve s novým majitelem se podařilo v roce 2008 celou turistickou lokalitu oživit a součástí projektu se stala i nová železná rozhledna na Zlaté Vyhlídce. Pokud je jasno, můžete z rozhledny vidět část Krkonoš a samozřejmě Černou a Janskou horu, dále Podkrkonoší, Orlické hory či Broumovsko. 

Kudy na Zlatou vyhlídku?

Autem pojedete ke Zlaté vyhlídce z Janských Lázních po silnici II. třídy 297 zhruba 3,5 km (8 minut). Pokud se rozhodnete jít pěšky, nechte auto na parkovišti poblíž náměstí, nebo můžete přijet do lázeňského městečka autobusem. V obou případech se tedy vydáte z náměstí a po zelené turistické značce půjdete pod Janskou horu, dále se vydáte po žluté TZ až na Hladíkovu výšinu a odtud je to již jen kousek na Zlatou vyhlídku. Celkem ujdete zhruba za 45 minut 2,5 km. 

Občerstvení

Kousek od rozhledny se nabízí možnost občerstvi se na Hoffmanových boudách nebo v restauraci V korunách, která je součástí Stezky v korunách stromů.

Výlet na rozhlednu doporučujeme spojit s návštěvou blízkého areálu Stezka v korunách stromů (750 metrů od rozhledny). 

Tipy na ubytování

Vstupné

Vstup na rozhlednu je bezplatný.         

Přístupnost

Celoročně volně přístupné

Parkování

Veřejné placené parkoviště je u Hoffmanových bud. Z parkoviště k rozhledně to budete mít necelý kilometr chůze.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Pokud se vydáte na Zlatou vyhlídku pěšky, doporučujme si udělat příjemný výlet. Po zdolání rozhledny a krátkém zastavení se vydejte po žluté turistické značce až na Hoffmannovu boudu, kde se můžete občerstvit v proslulé restauraci s celodenním provozem, a pak pokračovat po zelené TZ až do Janských Lázní. Dojdete k lanovce Černohorský express a k oblíbenému lanovému centru. Po modré značce se pak dostanete až k výchozímu bodu vašeho výletu - do centra města. Pokud bude otevřen zdejší novogotický evangelický kostel s polygonální věží, rozhodně doporučujeme jeho prohlídku, stojí zato. Také kolonáda s kavárnou či cukrárnou bude pro vás jistě příjemným zakončením 5,5 km túry, která vám zabere 1,5 hodiny.  

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Rozhledny
  • pro seniory
  • Hory a pohoří
  • pro rodiče s dětským kočárkem
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.2/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.