Dinopark Vyškov

Vyškov, Drahanská vrchovina, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

DinoPark se nachází v lesíku na okraji Vyškova. Dopraví vás tam i zpět zvláštní vláček DinoExpres, který je vypravován z vyškovského Zooparku.

Autor článku: Petr Kouba, 22. září 2020

Nenechte si ujít DinoPark

DinoPark odkrývá dosud nepoznaný svět dinosaurů. Děti se budou bavit a zároveň si odnesou nové poznatky o historii naší planety Země. Prohlédnete si desítky modelů prehistorických zvířat v životních velikostech. Nad jejich hlavami se projedete visutou lanovou dráhou, která má délku 312 m. Uvidíte dinosauří svět z ptačí perpektivy. V DinoAquariu můžete zhlédnout panoramatický film ve 3D kvalitě. Jeho děj přibližuje podmořský život v období druhohor.

foto: dinopark.cz

Cesta do minulosti země

Navštivte pavilon se skutečnými artefakty od dob starohor až po dnešek. Překvapí vás, jak vypadal skutečný třetihorní škorpion, spatříte otisk křídel pravěkých vážek. Uvidíte fosilie přesliček, které byly nalezené na našem území. Obdivovat můžete třeba i imitaci skutečného paleontologického výkopu.  

foto: dinopark.cz

Unikátem je borovice Wollemi Pine

Uvidíte skutečný unikát. Roste tu pravěká borovice, která svou stěžejní éru prožívala před 175 miliony let. Botanici ji objevili pouze v několika desítkách exemplářů v australské divočina.

Hry na paleontologickém hřišti

Děti si mohou zahrát na pravé paleontology. Dostanou štětec, lopatku a v písku si vyhledají pozůstatky druhohorních tvorů. DinoPark má také dětské hřiště.

Přístupnost a parkování

DinoPark je přístupný pouze přes Zoopark Vyškov v Curkovarnické ulici. Před Zooparkem je parkoviště.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Návštěvu DinoParku je výhodné spojit s prohlídkou vyškovské zoo, odkud stejně musíte jet, protože jinak se do DinoParku nedostanete. Zoo se zaměřuje na chov domácích a hospodářských zvířat.Prohlédnete si Dvoreček naší babičky, kde přichází návštěvníci do přímého kontaktu s domácími zvířaty. Mohou zde krmit nebo si pohladit kůzlátka, jehňátka a další zvířata. Součástí areálu zooparku je i replika hanáckého statku z přelomu 19. a 20. století s expozicí tradičního venkovského života a centrem environmentální výchovy, v němž jsou interaktivní expozice s ekologickými tématy

Základní údaje

Kontaktní údaje

Cukrovarská 424
Vyškov
378 774 636
vyskov@dinopark.cz
www.dinopark.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Zabávní parky
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • zoo a minizoo
  • pro dva
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.