Alexandrova rozhledna u Adamova

Adamov, Moravský kras, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Původní kamenná věž z konce 19. století se tyčí na Špičáku (496 m n.m.) na jižní Moravě. Najdete ji mezi obcemi městem Adamov a obcí Babice nad Svitavou v okrese Blansko.

Autor článku: Petr Kouba, 11. listopadu 2020

Rozhledna je atrakcí Moravského Švýcarska

Původní vyhlídková věž byla dřevěná a jméno dostala podle císařského rady Alexandra Suchánka. Právě ten se stal iniciátorem jejího vzniku roku 18887. Turisté se později rozhodli pro stavbu nové, odolnější rozhledny, která už byla kamenná. Alexandrova rozhledna je od roku 2009 po další přestavbě vysoká 18 metrů. 

foto: Lasy

Rozhlédnete se nejen po Pálavě

Zdoláte 75 schodů a ocitnete se ve věži s dřevěným ochozem. Vyhlídka je krytá stříškou. Na její špici je korouhvička. Díky vykácené vegetaci, která bránila rozhledu, uvidíte nyní široko daleko do okolí. Můžete pozorovat malebné údolí řeky Svitavy, Drahanskou vrchovinu. Otevřou se vám výhledy na milovanou Pálavu a když budete mít štěstí na počasí, tak spatříte i vrcholy Alp. Rozhlednu již několik let zdobí také noční osvětlení.

foto: Lasy

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete například v podniku Café a Wine nedaleko nádraží v Adamově, kde si zákazníci vychvalují dobré jídlo. Na rozhlednu si však přibalte svačinu a pití do baťohu. V Babicích zkuste Františkovu kavárnu.

Tipy na ubytování

Vlakem na rozhlednu

Vystupte v železniční stanici Adamov. Z vlakové stanice půjdete pěšky 2,1 km. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

S kočárkem na rozhlednu

Trasu k rozhledně z Babic zvládnete i s kočárky. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

V Adamově mají pěkné koupaliště
Pokud se na jižní Moravě ocitnete v létě,můžete se zajít osvěžit na moderní koupaliště v Adamově. Je situováno v blízkost školy v Komenského ulici. K dispozici mají plavecký bazén a dětský bazén. Instalováno je několik vodních prvků - vodní hřib, protiproud, masážní trysky, dnová vzduchová masáž. Můžete si půjčit slunečníky a lehátka včetně laviček. V areálu najdete občerstvení, k dispozici je beach volejbalové hřiště s písčitým povrchem. Děti uvítají věž se skluzavkou, šplhací sítě, pískoviště, sestavu pro hru s pískem a houpačky. Součástí vybavení je i provozní budova. V bezprostřední blízkosti koupaliště se nachází parkoviště pro auta.

Základní údaje

Provozní doba

celoročně
volně přístupná

Kontaktní údaje

Adamov
+420 516 499 620
mesto@adamov.cz
www.adamov.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.