ZOO PARK Vyškov

Vyškov, Drahanská vrchovina, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10

ZOO PARK ve Vyškově je z celorepublikového hlediska sice menší, ale zajímavá zoo. Zaměřuje se na chov domácích a hospodářských zvířat z různých koutů světa. Celkem tu mají přes 100 druhů zvířat.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. srpna 2020

Prohlédnete si zblízka hlavně zvířata, která znáte

Expozice vyškovského ZOO PARKU jsou zaměřené na chov domácích a hospodářských zvířat. Uvidíte tu lamy, velbloudy, buvoly, kozy, osly, ovce, koně a další. Navštívíte pavilon hrabavé zvěře, kde vám ukáží více než 18 druhů slepic z celého světa. Těšit se můžete na kočky sibiřské a bengálské. Dozvíte se a uvidíte, jak žijí v původním prostředí nutrie.  Mají tu expozici dvaceti druhů králíků domácích. Pobavíte se v pavilonu roztomilých opiček plemene malp plačtivých. Najdete volný výběh vodní drůbeže a pozorovat můžete třeba i ruch v proskleném úle. Nedávno byla otevřena expozice sladkovodních ryb Pod hladinou. U vodní nádrže je terasa s pozorovatelnou.

foto: zoo-vyskov.cz

Zažijete jedinečné otevřené expozice

V areálu jsou  dokonce průchozí expozice Austrálie se 400 ks andulek a třemi klokany rudokrkými. Nově je také otevřena Expozice psů dingo, ve které máme jako jediná zoo chovnou skupinu psů.

foto: zoo-vyskov.cz

Děti mají rády Dvoreček naší babičky

Většině dětských návštěvníků se líbí aktivita Dvoreček naší babičky. Mohou být v kontaktu se zvířaty, která žijí na vytvořeném selském dvorku. Mohou je nakrmit a hladit.

foto: zoo-vyskov.cz

Kde ještě zabavit děti

U Restaurace Selský dvůr v ZOO PARKU je dětský koutek. U Hanáckého statku najdete dětské hřiště. V zoo je umístěna řada herních prvků.

Parkování

Automobil zaparkujete u Zooparku v Cukrovarské ulici.

Přístupnost

Zoopark s parkovištěm sousedí. 

Občerstvení

V Zooparku jsou občerstvovací stánky a Restaurace Selský dvůr.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zastavte se v replice Hanáckého statku
V areálu Zooparku můžete zavítat k Hanáckému statku. V jeho replice jsou rozmanité expozice Centra environmentální výchovy. Na dvorku si prohlédnete chlívek, holubník, králíkárnu, hnojiště, dobovou kadibudku. Zaujmou vás zemědělské stroje a nářadí. Poznáte, jak vypadala světnice a kuchyňka tzv. vejminku. Nahlédnete do kuchyně, světnice, černé kuchyně a spíže. Mají tu funkční kachlová kamna.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Cukrovarská 424
Vyškov
+420 725 726 374
zoopark@zoo-vyskov.cz
www.zoo-vyskov.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • zoo a minizoo
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.