Rozhledna Babí lom u Lelekovic

Lelekovice, Moravský kras, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Chcete se nedaleko Brna rozhlédnout z krásné rozhledny daleko do kraje? Vydejte se na 15 m vysokou válcovou vyhlídkovou věž Babí lom u Lelekovic na jižní Moravě.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. listopadu 2023

Z Rozhledny Babí lom je kruhový výhled

K rozhledně se na kopec Babí lom (526 m n. m.)z Lelekovic dostanete po červené turistické trase. Stoupání k věži je lesem poměrně intenzivní. Odpočinete si po výstupu na první ochoz a odměnou vám bude kruhový výhled z druhé plošiny ve výšce 12 m. Uvidíte v dáli Brno se Špilberkem, krajinu Českomoravské vrchoviny i Moravského krasu, Chřiby i Drahanskou vrchovinu. Rozhledna byla na skalnatém výběžku postavena po druhé světové válce.

Kolem rozhledny vede naučná stezka

Od rozhledny se vyplatí pokračovat po Naučné stezce Krajem říčky Ponávky, dlouhé 11 km. Jsou tu další vyhlídková místa. Stezku lemují skaliska, útesy a vyhlídkové věže, tvořené oblázky načervenalého slepence. Po stezce můžete jet i na kole. Pro pěší je značena dvěma modrými vlnovkami na bílém podkladě. Pro cyklisty symbolem kola a jednou vlnovkou. Cestou uvidíte dřevěné skulptury, zaujme vás třeba Lelkovadlo.

Občerstvení

Využít můžete služeb lelekovické Restaurace Babí Lom. Pokud po naučné stezce dojdete do Vranova, určitě vás potěší samoobslužný bar Farmářského pivovaru Na Gruntě i s pípami na piva a limonády. Nachází se na Louce pro dobré lidi, kde hraje zásadní prim důvěra. Je tam i dětské hřiště.

Tipy na ubytování

Trasa jak k rozhledně

Kde zaparkovat

Auto zaparkujte v Lelekovicích v ulici Zahumení. Pak půjdete k rozhledně do kopce zhruba 1,3 km. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

V Lelekovicích si prohlédněte např. místo bývalého hradu, kde proběhly úspěšné archeologické práce. Ve Vranově stojí za návštěvu barokní kostel s hrobkou Liechtensteinů.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Příroda
  • Výlety
  • romantické cestování
  • Do lesa
  • Turistika
  • Rozhledny
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.