Zřícenina hradu Skuhrov

Skuhrov nad Bělou, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Putujte za kouzlem zbytků hradů v Podorlicku. Zavítejte do okolí Skuhrova nad Bělou a prohlédněte si všechny tři, které se v okolí této obce nacházejí.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. dubna 2020

Hrad pochází údajně ze 13. století

Z dávných dob minulých se v oblasti Orlických hor a Podorlicka dají najít zbytky po hradech, které zde byly v dobách kolonizace vybudovány. V okolí Skuhrova nad Bělou jsou hned tři (Klečkov, Hlodný a Skuhrov). Odhaduje se, že ve 13. století došlo k výstavbě hradu. Poté začali zemědělci, tkalci a další řemeslníci osídlovat údolí řeky Bělé. 

Kousek od hradu je vybudována dřevěná rozhledna, ze které je krásný výhled na údolí říčky Bělé a při troše štěstí i do Orlických hor.

Hrad Skuhrov dnes

V dnešní době se dostanete k hradu ze Skuhrova nad Bělou. Stačí se držet značení a za chvíli k němu dojdete. Jsou zde vybudovány informační tabule, kde zjistíte základní informace o historii města a hradu.

Přístupnost

Objekt je volně přístupný zdarma, bez organizované prohlídky

Tipy na ubytování

Parkování

Velké parkoviště, které je zdarma, naleznete nedaleko TIC Skuhrov nad Bělou a autobusového nádraží. Od parkoviště je to k hradu přibližně 100 metrů. 

Poloha na mapě

Tipy na výlet 

Pokud je vaše putování již naladěno v duchu historických staveb, určitě neváhejte navštívit další zříceniny hradů v okolí. Nabízí se Klečkov a Hlodný. Skvělým tipem je také skanzen v Uhřínově Villa Nova Uhřínova. Tento skanzen byl vybudován podle principů experimentální archeologie.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.