Muzeum hraček

Rychnov nad Kněžnou, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Udělejte si výlet do okresního města Rychnova nad Kněžnou, kde můžete zavzpomínat na hračky, se kterými jste si hráli a svým dětem ukázat kousek historie, který pro ně bude možná i mnohem zajímavější než jakýkoli zámek.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Několikrát v televizi

Toto muzeum hraček je v provozu od roku 2005 a od té doby jeho sláva a oblíbenost mezi dětmi i turisty jen stoupá k vrcholům kvality a zájmů. Muzeum se dostalo i do televize – mohli jste ho spatřit v Toulavé kameře nebo stále více oblíbeném Retru.

Přes zábavné hračky až do školních lavic

V muzeum můžete prohlížet 3 místnosti plné drobnými i velkými hračkami. Nejstarší hračky zde pamatují přes 100 let. Většina je tedy vyrobena tradičně ze dřeva. Velkým skvostem je také panenka s porcelánovou hlavou, která je 120 cm vysoká. Aby se dětem přiblížila i škola, která k dětství neodmyslitelně patří, jsou zde i historické školní pomůcky. Svým dětem také ukažte, jak rozdílně zaměřené byli dříve hračky pro holčičky a pro chlapce.

V budově nynějšího muzea dříve žila Magdalena Dobromila Rettigová, která je autorkou proslulé Domácí kuchařky, jež zde dopsala.

Zajímavé prohlídky pro děti

Průvodkyně jsou v muzeu moc milé a dětem hračky přiblíží. Výklad je tedy upraven tak, aby byl pro děti poutavý a nestal se nudným již po několika minutách. Kluci si přijdou na své v technických, stavebních hračkách a holčičky se můžou těšit na mnoho panenek. Celková délka prohlídky je cca 1 hodina.

Parkování

Vaše vozidlo můžete zaparkovat přímo na rychnovském náměstí nebo na nedalekém menším parkovišti poblíž zámku, který také stojí za to navštívit.

Poloha na mapě

Kam do okolí?

Navštivte v blízkém Vamberku Muzeu krajky. Vamberk je totiž kolébkou známé „vamberecké krajky“. V Muzeu krajky můžete vidět stálou expozici paličkovaných krajek. Muzeu je otevřeno po celý rok.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Staré náměstí 68
Rychnov nad Kněžnou
+420 732 781 228
+420 603 193 122
miroslavapech@seznam.cz
www.muzeumhracek-rk.cz/

Štítky

  • Naučné
  • Muzea
  • když prší
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Lidová řemesla
  • pro seniory
  • Historické
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Vyberte si ubytování

Penzion Pašta

Orlické hory a Podorlicko Říčky v Orlických horách

9/10
Cena od 525 Kč do 625 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.