Muzeum hraček

Rychnov nad Kněžnou, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Udělejte si výlet do okresního města Rychnova nad Kněžnou, kde můžete zavzpomínat na hračky, se kterými jste si hráli a svým dětem ukázat kousek historie, který pro ně bude možná i mnohem zajímavější než jakýkoli zámek.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Několikrát v televizi

Toto muzeum hraček je v provozu od roku 2005 a od té doby jeho sláva a oblíbenost mezi dětmi i turisty jen stoupá k vrcholům kvality a zájmů. Muzeum se dostalo i do televize – mohli jste ho spatřit v Toulavé kameře nebo stále více oblíbeném Retru.

Přes zábavné hračky až do školních lavic

V muzeum můžete prohlížet 3 místnosti plné drobnými i velkými hračkami. Nejstarší hračky zde pamatují přes 100 let. Většina je tedy vyrobena tradičně ze dřeva. Velkým skvostem je také panenka s porcelánovou hlavou, která je 120 cm vysoká. Aby se dětem přiblížila i škola, která k dětství neodmyslitelně patří, jsou zde i historické školní pomůcky. Svým dětem také ukažte, jak rozdílně zaměřené byli dříve hračky pro holčičky a pro chlapce.

V budově nynějšího muzea dříve žila Magdalena Dobromila Rettigová, která je autorkou proslulé Domácí kuchařky, jež zde dopsala.

Zajímavé prohlídky pro děti

Průvodkyně jsou v muzeu moc milé a dětem hračky přiblíží. Výklad je tedy upraven tak, aby byl pro děti poutavý a nestal se nudným již po několika minutách. Kluci si přijdou na své v technických, stavebních hračkách a holčičky se můžou těšit na mnoho panenek. Celková délka prohlídky je cca 1 hodina.

Tipy na ubytování

Parkování

Vaše vozidlo můžete zaparkovat přímo na rychnovském náměstí nebo na nedalekém menším parkovišti poblíž zámku, který také stojí za to navštívit.

Poloha na mapě

Kam do okolí?

Navštivte v blízkém Vamberku Muzeu krajky. Vamberk je totiž kolébkou známé „vamberecké krajky“. V Muzeu krajky můžete vidět stálou expozici paličkovaných krajek. Muzeu je otevřeno po celý rok.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Staré náměstí 68
Rychnov nad Kněžnou
+420 732 781 228
+420 603 193 122
miroslavapech@seznam.cz
www.muzeumhracek-rk.cz/

Štítky

  • Naučné
  • Muzea
  • když prší
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Lidová řemesla
  • pro seniory
  • Historické
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.