Český Hobitín - vesnička jak z příběhů Pána prstenů

Dobré, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.9/10

Do světa Hobitů z příběhů Pána prstenů J. R. R. Tolkiena se dostanete ve vesničce Šediviny u Dobrušky. Na svém pozemku vybudoval Svatoslav Hofman vesničku Český Hobitín.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. května 2021

Zajímavost hodná návštěvy

O víkendech má sice Český Hobitín zavřeno, ale ve všední dny se ke Svatoslavu Hofmanovi na pozemek můžete přijít podívat. Jak majitel zdůrazňuje, v žádném případě nejde o turistickou atrakci, ale pouze o zajímavost. Je možné se jen dívat. Svět Hobitů se vám přesto otevře ve své kráse a budete si připadat jako v příbězích z Nového Zélandu.

foto: Svatoslav Hofman

Uvidíte domečky i zahrádku

Spatříte domečky, tvořící kulisy k fanouškovskému filmu Stíny Kraje. Prohlédnete si zvenčí tři nory, dovnitř se nesmí. Uvidíte hospůdku Zelený drak a obydlí U Sudu, upravené na malou ložničku. Ve stylu známých příběhů a typických kulatých stavbiček je také upravena zahrádka s květinami, bylinkami a bizarními plůtky.

foto: Svatoslav Hofman

Občerstvení

Bohužel se zde neobčerstvíte. Hospůdka, která zde je, je pouze a jen kulisa.

Tipy na ubytování

Vstupné

Vstupné do Hobitína je dobrovolné. Nejde o komerční záležitost.

Otevírací doba

Návštěva je možná po předchozím objednání přes Facebook stránku pouze všední dny od 9 do 18 vždy v rozmezí 15. dubna od 15.listopadu

Parkování

Parkoviště u rodinného domu není. Prostor pro parkování je poblíž bus zastávky u hlavní silnice ve směru z Dobrušky (je tam cedule).

Autobusem

Můžete jet autobusem do stanice Kounov Šediviny odb. Prázova bouda. Půjdete po zeleně značené cestě. Do cíle je to 300 metrů.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.