Dvořáčkova vyhlídka

Nové Město nad Metují, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Vyhlídkový altán Dvořáčkova vyhlídka Vám nabídne nádherný výhled na město a zámek v Novém Městě nad Metují. Vyhlídka se nachází nad údolím říčky Metuje.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. srpna 2020

Pohled na centrum města a zámek

Dvořáčkova vyhlídka v Novém Městě nad Metují se nachází na samém okraji města. Pod vyhlídkou v údolí protéká říčka Metuje, kterou až na vrcholu rozhledny uslyšíte zurčet. Výlet na Dvořáčkovu vyhlídku můžete spojit s návštěvou nedalekého zámeku v Novém na Metují. Posedět můžete v dřevěném altánu, který nabídne úkryt v případě nepříznivého počasí.

foto: novemestonm.cz

Kudy k vyhlídce?

 • Vyhlídka se nachází na místní zelené turistické značce. Pokud budete tedy chtít navštívit všechny hlavní zajímavosti v Novém Městě nad Metují, putujte po této trase. Délka trasy 3,2 km. Trasa na mapě
 • Chcete-li si cestu zkrátit, můžete se z centra města vydat po červené trase, která se následně napojí na zelenou. Délka trasy 1,4 km. Trasa na mapě 
 • Další možnost je dojet autem pod vyhlídku k Sepskému mostu, kde se dá zaparkovat u řeky Metuje. Z centra města se k ní dostanete po červené turistické značce, která se poté napojí na místní zelenou. Délka trasy 0,8 km. Trasa na mapě

Občerstvení

Nejbližší možnost občerstvení je na náměstní v Novém městě nad Metují.

Tipy na ubytování

Přístupnost a parkování

Vyhlídka je celoročně volně přístupná. Automobil je možné ponechat na Husově náměstí

Poloha na mapě

Tip na celodenní výlet

Start a cíl vašeho výletu bude náměstí v Novém městě nad Metují. Z náměstí se vydejte na prohlídku zámku a zahrad, které stojí za návštěvu. Po prohlídce zámku se vydejte pěšky po zelené trase na Dvořáčkovu vyhlídku. Hned přes řeku Metuji se nachází zřícenina hradu Výrov. Z vyhlídky sejdete k řece Metuji a následně vystoupáte po červené trase přímo k zřícenině. Ze zříceniny se vrátite zpět na náměstí.  Délka trasy: 4,8 km. Převýšení: 165 m

 

 

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • Příroda
 • pro dva
 • Vyhlídky
 • pro seniory
 • Romantická místa
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.