Zrcadlový labyrint a muzeum voskových figurín

Český Krumlov, Českokrumlovsko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Autor fotky: waxmuseumprague.cz

Pokud máte o dovolené na jihu Čech chuť trochu zábavně tápat, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Zrcadlového labyrintu v Českém Krumlově. Patří mezi největší v Evropě.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. listopadu 2020

Bludiště se zrcadly je unikátní 

Českokrumlovské bludiště v České ulici č.p. 52 vás i vaše děti pobaví, rozesměje a možná při putování zrcadly chvílemi i trochu napínavě znejistíte. Labyrint tvoří 90 zrcadel, kterými se budete hodně motat a hledat cestičky, kudy se z něj dostat. Nebudete vědět, která cesta je skutečná a která jen zdáním. Unikátně navržená síň chodeb  vytváří totiž efekt nekonečné řady chodeb a optických klamů. Na hlavní síň navazuje v horním patře budovy ještě další část tvořená čirými zrcadly. Součástí celé atrakce je obludárium se zrcadly, které deformují hlavy, nohy i celá těla příchozích. Pokud se chcete dosyta nasmát, máte k tomu tu nejlepší příležitost. Na  cestu zrcadly půjdete v rukavicích a rukama napřaženýma před sebou. Buď si rukavice vezměte s sebou a nebo si je půjčíte. 

Součástí prohlídky je muzeum voskových figurin 

Prohlídka Zrcadlového labyrintu je většinou kombinována s návštěvou Wax Muzea a lze na obě prohlídky  využít společné vstupenky. Muzeum voskových figurin se nachází pod náměstím v Kájovské ulici č.p. 68 v renesančním zrekonstruovaném domě.  Výstavní prostor je koncipován na šesti stech metrech čtverečných. Ve sklepení můžete obdivovat umění středověkých řemesel, upoutá vás alchymistická dílna, ukázka staré krčmy. Nahlédnete pod ruce jihočeských rybářů a budete se divit, na co lovili v dřívějších dobách kapry. Prohlídka samotných voskových figurin je zajímavým zážitkem. Poznáte tu řadu různých osobností. Například Bedřicha Smetanu, Charlieho Chaplina, Dalajlámu nebo Švejka. Vše je zde působivě nasvíceno a doprovodí vás i zvukové efekty, takže si odnesete téměř dokonalý dojem ze středověku.      

Občerstvení

Ve městě se najíte téměř na každém rohu. Přímo v Kájovské ulici, kde se nachází Muzeum voskových figurin, je například útulně vzhlížející Hospoda na Louži.  Nabídnou vám tu pravou českou kuchyni.

Tipy na ubytování

Přístupnost

V Českém Krumlově vás upoutají malebné uličky se spoustou dobových obchůdků, vše si můžete prohlédnout při cestě do labyrintu i muzea. Z Náměstí Svornosti je to k oběma cílům opravdu jen několik desítek metrů.  

Parkování 

Parkovat můžete na parkovišti P1 na Náměstí Svornosti  v Českém Krumlově, platí se prostřednictvím parkovacího kotouče.  

Poloha na mapě

Tip na výlet  

Pohádkový dům potěší vaše děti
Jak návrat do dětství vám může připadat návštěva Pohádkového domu - muzea loutek v Českém Krumlově v Dlouhé ulici. Z Náměstí Svornosti, kde jste zaparkovali auto, je to přes sto metrů.  Půjdete Radniční ulicí, kterou se do Dlouhé ulice z náměstí dostanete za pár minut.  Tímto výletem rovněž potěšíte  své děti a můžete jim povyprávět třeba o Spejblovi a Hurvínkovi, které tam také objevíte. Kabinet loutek není příliš velký, ale jak podotýkají návštěvníci, je vidět, že byl tvořen sběratelským srdcem. Loutky do Českého Krumlova zapůjčilo Národní muzeum v Praze.  Je jich více než dvě stě.  Objevíte také třeba Fausta a Markétku, vodníky, loupežníky nebo svatebčany oblečené do jihočeských krojů. Vidět můžete i originál mechanického divadla z roku 1815 a mechanický model pouti. Dům pochází ze 14. století, prošel náročnou rekonstrukcí a prolínají ho různé slohy. Traduje se, že na půdě straší.  Stavaři při rekonstrukci údajně spatřili bílou postavu. Ukázalo se, že mohlo jít o přízrak ducha Vilemíny, která tu pobývala v 18. století a věnovala se černé magii. Odnesl ji ďábel do pekla. Dodnes prý její duch chodí po domě.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Široká 52
Český Krumlov
774 846 900
info@waxmuseumprague.cz

Štítky

  • Zábavné
  • Výlety
  • Zabavní centra
  • Volnočasové areály
  • Muzea
  • pro rodiny s dětmi
  • pro dva
  • Bludiště a labyrinty
  • Výstavy
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.