Obludiště Dolní Pěna

Dolní Pěna, Jindřichohradecko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10

Chcete vidět, jak vypadá největší bludiště vytvořené z habrů ve střední Evropě? Zavítejte do Dolní Pěny v jižních Čechách nedaleko Jindřichova Hradce. Objevíte tam Obludiště s řadou dalších aktivit, při kterých se skvěle pobaví celá rodina.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. května 2023

Vybloudíte z centra vegetace ven?

V přírodní krajině, kterou zkrášlují četné rybníčky, bylo vysázeno bludiště ze stromů. Roste tu neuvěřitelných 12 tisíc habrů obecných, které jsou pravidelně zastřihávané a lemují 3 km složitě větvených cestiček na rozloze přes 6 tisíc m2. Představte si, že stojíte uvnitř bludiště. Přes vzrostlou vegetaci nevidíte a hledáte cestu ven. A k tomu jsou na mnoha místech obludy. Vaším úkolem je obludy najít, posbírat klíčová slova a vytvořit citát. Ale nebojte se, ke vstupence dostanete plánek. Na konci sezóny se losují ze správných odpovědí zajímavé ceny.

Užijte si dětské hřiště a kulidrom 

Další skvělou zábavu pro děti najdete v dětském parku. Je tam řada hracích prvků jako skluzavky, prolézačky, lezecké sítě, malá lezecká stěna, pískoviště, houpačky, kolotoč, dvě dětské lanovky a další. V horkých dnech uvítáte pumpu s koryty na vodu, osvěžující mlhu pod pergolou i rybník, ve kterém se lze vykoupat. Oblíbenou atrakcí pro menší návštěvníky je kuličková dráha Kulidrom. Zahrát si můžete pétanque, jsou zde fotbalové branky i basketbalové koše. Součástí areálu je i bosý chodník. (Nejen) dospěláci uvítají odpočinkovou zónu.

Závodit můžete i na vorech

Na jednom z místních rybníčků se můžete svézt na vorech. Jsou dva, navlečené na lanech. Vory poháníte po vodě za pomoci ručkování. Můžete si zazávodit v rodině mezi sebou.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V Obludišti je k dispozici kiosek, kde si můžete dát různé druhy burgerů, hranolky, párek v rohlíku nebo sýrové nuggety. Točí zde pivo, kofolu, malinovku či domácí limonády. Nejbližší restaurace se nachází v Jindřichohradeckém Zahradním centru (cca 3 km).

Přístupnost autobusem

Od zastávky autobusu Dolní Pěna půjdete necelých 500 m.

Kde zapartkovat u Obludiště

U areálu je velké parkoviště.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Zastavte se v Zoo Na Hrádečku
Děti bez pochyby potěšíte i návštěvou krásné soukromé zoologické zahrady Na Hrádečku v Horní Pěně. Od Obludiště je vzdálena pouze 1,5 km (doporučujeme z Obludiště obzvláště o prázdninových víkendech jít pěšky). Původní statek se zahrádkou byl přetvořen na ZOO s rozlohou 10 ha. Můžete tu spatřit přes 200 druhů zvířat. Uvidíte lvy, hyeny, pumy, rysa, vlky, primáty, papoušky, sovy, pštrosy, plazy, obojživelníky a spoustu dalších druhů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více