Zoologická zahrada Svatý kopeček v Olomouci

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10

Nevíte kam na výlet v Olomouci? Zoologická zahrada v Olomouci se prezentuje jako Oko do světa divočiny. V pavilonech, klecích a akváriích můžete spatřit více než 300 druhů zvířat.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. října 2020

V Zoo Olomouc vás čeká řada zajímavých expozic

Mají zde pavilon šelem. Projdete se kolem výběhu gepardů a rysů. Zaujme vás obří voliéra. Prohlédnete si zvířata v ubikacích pro malé šelmy. Upoutá vás pavilon opic a hrošíků liberijských. Prohlédnete si centrum pro chov lemurů kata, pavilon pro levharty mandžuské, volný výběh makaků, výběhy pro soby a pižmoně. Zajímavá je například i prohlídka pavilonu netopýrů.

Žirafy v Zoo Olomouc

Projedete se po čtyřech safari

Do všech Safari v Zoo Olomouc můžete vjíždět jako pasažéři safari vláčku. Dostanete se do částí zoo, které nebyly dříve přístupné. Zatím jsou čtyři, další zoo buduje.

 1. Safari Eurasie. V této části zoo se budete projíždět kolem výběhů kozorožců kavkazských, jelenů sika a jelenů východosibiřských. Uvidíte zubry a losy evropské.
 2. Safari Afrika. Nastoupíte do vláčku vedle pavilonu Kalahari. Pojedete rovnou mezi přímorožce. Po vnějším obvodu si prohlédnete jejich teritorium a cestou si vychutnáte pohled na žirafy a antilopy. Pěší návštěvníci mohou pozorovat oryxy a žirafy z vyhlídkového místa u vyhlídkové věže.
 3. Safari Amerika. Uvidíte šelmy psovité a smečku vlků Hudsonových, jejichž původním domovem je okolí Hudosonova zálivu. Jde o první vlčí safari u nás.
 4. Safari Austrálie. Prohlédnete si volný výběh klokanů a psounů.
Vláček vás proveze po safari

Můžete vystoupat na vyhlídkovou věž

Raritou olomoucké zoo je věž s moderní kovovou konstrukcí trojúhelníkového půdorysu. Uvidíte ji z dalekého okolí, protože je vysoká 32 metrů nad úrovní terénu. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 29,3 m. Půjdete k ní po 128 schodech. Z vyhlídkové plošiny budete pozorovat některá zvířata v zoo, ale také dohlédnete na baziliku Navštívení Panny Marie na Svatém kopečku, panorama Olomouce i jeho okolí. Když je pěkné počasí, je vidět i Praděd.

Děti se vyřádí v centru Lanáček

Navštivte zdejší volnočasový areál Lanáček Zažijete v něm zábavu, pohyb a dobrodružství. Čekají vás překážky, můžete se svézt na tobogánu a oblíbené lanovce. Po celou dobu budete jištěni záchrannými sítěmi.

Upozornění

Zoo je kopcovitá. Na kole, odrážedlech a koloběžkách se po ní jezdit nesmí.

Jak ještě zabavit děti

U vchodu do zoo je dětské hřiště.

Občerstvení

V areálu zoo je několik gastro stanovišť: Bistro u lemurů, Gril u lvů, Letní stánek u koziček, Palačinky u lanáčku, Pizza u medvěda, Restaurace pod věží, Točená zmrzlina u plameňáků.

Parkování a přístupnost

Auto zaparkujete na parkovišti u zoo. Z parkoviště máte vchod do zoo na dohled.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nenechte si ujít zábavu ve Veveráku
V těsné blízkosti zoo je lanové centrum Veverák. Máte příležitost k adrenalinové zábavě. Nevšední dobrodružství zažijete v korunách stromů. Můžete podle obtížnosti a své individuální zdatnosti vybírat ze tří lanových tras plných překážek, které se nabízejí. Před cestou do korun stromů vás vyškolí certifikovaní instruktoři o bezpečnosti, jištění a pravidlech v parku. Dostanete přilbu a jistící celotělový úvazek.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Darwinova 222
Olomouc 77900
+420 585 151 601
info@zoo-olomouc.cz
zoo-olomouc.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • zoo a minizoo
 • Prohlídky
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Výlety
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.