Zoologická zahrada Svatý kopeček v Olomouci

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10

Nevíte kam na výlet v Olomouci? Zoologická zahrada v Olomouci se prezentuje jako Oko do světa divočiny. V pavilonech, klecích a akváriích můžete spatřit více než 300 druhů zvířat.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. října 2020

V zoo vás čeká řada expozic

Mají zde pavilon šelem. Projdete se kolem výběhu gepardů a rysů. Zaujme vás obří voliéra. Prohlédnete si zvířata v ubikacích pro malé šelmy. Upoutá vás pavilon opic a hrošíků liberijských. Prohlédnete si centrum pro chov lemurů kata, pavilon pro levharty mandžuské, volný výběh makaků, výběhy pro soby a pižmoně. Zajímavá je například i prohlídka pavilonu netopýrů.

foto: zoo-olomouc.cz

Projedete se po čtyřech safari

Do všech Safari můžete vjíždět jako pasažéři safari vláčku. Dostanete se do částí zoo, které nebyly dříve přístupné. Zatím jsou čtyři, další zoo buduje.

  1. Safari Eurasie. V této části zoo se budete projíždět kolem výběhů kozorožců kavkazských, jelenů sika a jelenů východosibiřských. Uvidíte zubry a losy evropské.
  2. Safari Afrika. Nastoupíte do vláčku vedle pavilonu Kalahari. Pojedete rovnou mezi přímorožce. Po vnějším obvodu si prohlédnete jejich teritorium a cestou si vychutnáte pohled na žirafy a antilopy. Pěší návštěvníci mohou pozorovat oryxy a žirafy z vyhlídkového místa u vyhlídkové věže.
  3. Safari Amerika. Uvidíte šelmy psovité a smečku vlků Hudsonových, jejichž původním domovem je okolí Hudosonova zálivu. Jde o první vlčí safari u nás.
  4. Safari Austrálie. Prohlédnete si volný výběh klokanů a psounů.
foto: zoo-olomouc.cz

Můžete vystoupat na vyhlídkovou věž

Raritou olomoucké zoo je věž s moderní kovovou konstrukcí trojúhelníkového půdorysu. Uvidíte ji z dalekého okolí, protože je vysoká 32 metrů nad úrovní terénu. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 29,3 m. Půjdete k ní po 128 schodech. Budete pozorovat některá zvířata v zoo, obdivovat architekturu baziliky Navštívení Panny Marie, panorama Olomouce i jeho okolí. Když je pěkné počasí, je vidět i Praděd.

foto: zoo-olomouc.cz

Děti se vyřádí v centru Lanáček

Navštivte zdejší volnočasový areál Lanáček Zažijete v něm zábavu, pohyb a dobrodružství. Čekají vás překážky, můžete se svézt na tobogánu a oblíbené lanovce. Po celou dobu budete jištěni záchrannými sítěmi.

Upozornění

Zoo je kopcovitá. Na kole, odrážedlech a koloběžkách se po ní jezdit nesmí.

Jak ještě zabavit děti

U vchodu do zoo je dětské hřiště.

Občerstvení

V areálu zoo je několik gastro stanovišť: Bistro u lemurů, Gril u lvů, Letní stánek u koziček, Palačinky u lanáčku, Pizza u medvěda, Restaurace pod věží, Točená zmrzlina u plameňáků.

foto: zoo-olomouc.cz

Parkování a přístupnost

Auto zaparkujete na parkovišti u zoo. Z parkoviště máte vchod do zoo na dohled.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nenechte si ujít zábavu ve Veveráku
V těsné blízkosti zoo je lanové centrum Veverák. Máte příležitost k adrenalinové zábavě. Nevšední dobrodružství zažijete v korunách stromů. Můžete podle obtížnosti a své individuální zdatnosti vybírat ze tří lanových tras plných překážek, které se nabízejí. Před cestou do korun stromů vás vyškolí certifikovaní instruktoři o bezpečnosti, jištění a pravidlech v parku. Dostanete přilbu a jistící celotělový úvazek.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Darwinova 222
Olomouc 77900
+420 585 151 601
info@zoo-olomouc.cz
zoo-olomouc.cz

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Vyberte si ubytování

Prozkoumejte oblasti regionu

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.