Lanový park Veverák u Olomouce

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: veverak-kopecek.cz

Vedle zoologické zahrady na Svatém Kopečku u Olomouce se můžete s celou rodinou vyřádit v Lanovém parku Veverák. Místo je aktivním odpočinkem pro děti i dospělé.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. srpna 2020

Vzhůru do korun stromů, každý podle zdatnosti

Nevšední dobrodružství zažijete na Svatém Kopečku u Olomouce v korunách stromů. Můžete podle obtížnosti a své individuální zdatnosti vybírat ze tří tras, které se nabízejí.

  • 1. trasa dětská má velmi jednoduchou obtížnost. Mohou na ni děti od 100 cm výšky. Čeká je zdolávání 8 překážek s plošinkami nejvýše do 1,5 metrové výšky. Po celou dobu jsou lezci jištěni speciálním samojistícím systémem.
  • 2. trasa junior  je lehce obtížná. Zdolávají ji děti s výškou 120 cm a více. Můžete si ji však vyzkoušet i jako rodiče a být s dětmi stále v kontaktu. Trasa má 16 překážek. Ve Veveráku je plánkem vedena jako Malý okruh. Čekají vás například tyto překážky: horizontální žebřík, lávka s tramvají, manévry přes strom, lanovka, houpačka nebo Barmský most, koleje, Thorovo kladivo, lanovka s uzlem a další.
  • 3. trasa základní má již střední až vysokou obtížnost a připraveno je 23 překážek popsaných v plánku Velký okruh. Trasu mohou absolvovat dospělí a zdatnější mládež od 140 cm výšky. Některé překážky jsou položené až 10 m vysoko. Čeká vás mimo jiné ručkování přes zvonky, Jindřichova tramvaj, Indiana Jones, kulatá kladina, manévry přes strom, kladinky, šikmá kladina, a mnoho dalšího. Vše završí atraktivní 50 m dlouhý sešup lanovkou.
foto: veverak-kopecek.cz

Než začnete lézt, budete proškoleni

Před cestou do korun stromů vás vyškolí certifikovaní instruktoři o bezpečnosti, jištění a pravidlech v parku. Dostanete přilbu a jistící celotělový úvazek.

Jak zabavit děti

U lanového park je se nachází i zoo a v jejím sousedství objevíte dětské hřiště s řadou zábavných prvků.

Občerstvení

Občerstvit se můžete jednak u stánků vedle parkoviště nebo v přilehlé hospodě U Maci.

Parkování a přístupnost 

Auto zaparkujete na rozhlehlém parkovišti u olomoucké zoo, hned vedle Veveráku. Z parkoviště se dostanete do lanového centra bez problémů hned. Stejně tak do zoo.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nabízí se návštěva sousední zoo na Svatém Kopečku

Zoologická zahrada v Olomouci se prezentuje jako Oko do světa divočiny. V pavilonech, klecích a akváriích můžete spatřit více než 300 druhů zvířat. Je zde bezpočet expozic. Například můžete projít pavilonem netopýrů, pavilonem šelem. Prohlédnete si ve výbězích makaky červenolící, zaujme vás pižmoň aljašský, který tady patří mezi jedno z nejvzácnějších zvířat. Mají zde žirafy, kočkodany husarské, gepardy, klokany, psouny, lemury, surikaty, ale i medvědy. Nabídne se pohled na zdejší zubry. Zavítáte do ptačí voliéry Bábovka, podíváte se k  obřímu teráriu pro žraloky.
A můžete si užít i jízdy safari-vláčkem po Safari. Kromě zvířat Euroasie a Afriky zoo nabízí lidem i jízdu mezi vlky. Vlčí safari je prvním v ČR. Vláček brázdí Safari v půlhodinových intervalech.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.