Svatý Kopeček Olomouc

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Přibližně 5 km severovýchodě od Olomouce tyčí na Svatém Kopečku 382 m n. m. nádherná barokní Bazilika Navštívení Panny Marie. Prohlédněte si toto oblíbené poutní místo. Projděte se bazilikou a můžete s dětmi zavítat i do sousední zoo.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. března 2023

Na poutním místě vznikla kaple, později kostel

Podle legendy přišel obchodník s vínem Jan Andrýsek na pahorek, podobající se místu, na němž se mu měla zjevit ve snu Matka Boží. Ke kapli Panny Marie, která tu vznikla roku 1633, začali chodit s modlitbou poutníci. Později byl vystavěn kostel, vysvěcený roku 1679. V roce 2020 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce baziliky. Přijďte si tu krásu prohlédnout a vychutnat si nádherný výhled do kraje.

foto: Vont

Prohlídka baziliky vás nadchne

Bazilika Navštívení Panny Marie je volně přístupná. Slouží k modlitbám a usebrání, je tu nutné zachovat klid. Můžete si prohlédnout i Svatokopecké muzeum a zdejší rezidence. Uvidíte obrazy, relikviíáře, mešní roucha, monstrance. Prohlídky jsou bez průvodce, ale je vhodné si prohlídku předem rezervovat.

Můžete si užívat turistiku a navštívit sousední zoo

Přes Svatý Kopeček vedou turistické trasy (červená, modrá, žlutá), ideální pro vaše rekreační i sportovní vyžití. Můžete se vydat též na více než 7 km dlouhou naučnou stezku. Děti budou nadšené, když půjdete do blízké zoo. Zaujme vás pavilon žiraf, netopýrů, šelem, obří voliéra dravců,  obří akvárium pro žraloky a mnoho dalšího.

Tipy na občerstvení

Zastavte se v Kavárně Na Kopečku, ochutnáte Svatokopecké pivo.

Kde zaparkovat a přístupnost

Na Svatém Kopečku můžete využít tři veřejná placená parkoviště. Pojedete autobusem linky 11 z olomouckého hlavního nádraží zastávka Svatý Kopeček Bazilika.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.