Čertovy kameny

Česká Ves, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

V katastru obce Česká Ves nedaleko Jeseníku můžete vylézt na skalní útvar Čertovy kameny. Je vysoký 40 a dlouhý 100 m. Nahoře je vyhlídka chráněná zábradlím.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Masiv z pegmatitu má několik věží

Navštivte jeden z největších skalních útvarů na Jesenicku. Čertovy kameny se nacházejí na severním úbočí Zlatého Chlumu. Objevíte je zhruba 3 km od města Jeseník. Skalní oblast tvoří několik věží a jsou v ní i okrajové skály. S přírodou si pohrál vyvřelý pegmatit. Uvidíte gigantické balvany, které doplňují mísy.

Budete se přidržovat řetězů

Na vrchol vystoupáte po žebřících s pomocí řetězů. Zaujmou vás symbolické zámečky, důkazy lásky. Z plošiny se nabídne pohled do údolí říčky Bělá. Rozhlédnete se i do Polska až k Otmuchovskému jezeru. Pod masivem je odpočinkové místo. Lokalitu rádi a hojně využívají horolezci.

Vzhůru na další vyhlídku

O kousek dále, přibližně 470 metrů, od restaurace Čertovy Kameny se nachází další vyhlídkové místo a památník obětem čarodějnických procesů. Trasa na mapě

Tipy na ubytování

Občerstvení

Občerstvíte se v restauraci Čertovy kameny. Pro děti tu mají venku dětské hřiště.

Kde zaparkovat a přístupnost

Zaparkujete u chaty a restaurace Čertovy kameny. K vyhlídce půjdete 100 m. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na pokračovat dále

Vydáte se na rozhlednu?
Když se od chaty Čertovy kameny nasměrujete po modré turistické značce, dojdete k rozhledně Zlatý Chlum. Jděte se k ní podívat. Stojí za to. Je vzdálena 1,5 km. Z 26 m vysoké rozhledny uvidíte na město Jeseník včetně jeho lázeňské části. Otevře se vám i silueta hor od Pradědu k Šeráku.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více