Šternberský klášter

Šternberk, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Šternberský klášter

Nedaleko Olomouce mezi Oderskými vrchy a Nízkým Jeseníkem si můžete vychutnat ve Šternberku prohlídku Šternberského kláštera, který byl založen v roce 1371. Spolu s farním kostelem je klášter nejvýznamnější architekturou Šternberka. Čekají vás zážitkové prohlídky interiérů, obrazů, loutkového divadla i hudebních nástrojů.

Autor článku: David Hlisník, 26. června 2024

Uslyšíte vzácné varhany

Bývalý klášter augustiniánů, kteří zde pobývali od konce 14. století až do roku 1784, vám nabídne výlet do historie prostřednictvím zážitkových prohlídek. Oživují je hudební nástroje a loutkové divadlo. Zaposloucháte se tu například i do zvuku varhan s více než třemi tisíci píšťal.

Šternberský klášter

Prohlédněte si celý areál

Projděte se nejoblíbenějším okruhem, který zahrnuje celý klášter i s kostelem Zvěstování Panny Marie. Kromě prezentace varhan a dalších nástrojů vás čeká prohlídka sklepení, historických sálů s obnovenou nástropní malbou od J. K. Handkeho, či obrazů barokních mistrů. Zhlédnete expozici Šternbersko ve vzpomínkách o historii města.

V kratším okruhu poznáte osobnosti

Ve zkráceném okruhu si prohlédnete výstavu věnovanou německým osobnostem města Šternberka a okolí, kteří byli po druhé světové válce odsunuti. V klášteře se konají i sezonní výstavy současných umělců.

Upozornění

Šternberský klášter připravuje velkou výstavu barokního malíře J. K. Handkeho. Prohlídky kláštera jsou proto do odvolání omezené a probíhají jen po předchozí domluvě na telefonním čísle 604 591 340 a nebo na emailu: handke@seznam.cz. Sledujte proto aktuality kláštera.

Kde zaparkovat

Vymezená místa jsou v okolí na parkovištích Farní, Horní náměstí, Dvorská a Opavská.

Kde se občerstvit

Využijte nabídky občerstvení Fast food U Supa nebo Ma:Me Kafe a dalších možností v blízkém okolí.

Přístupnost

Poloha na mapě

Kam se ještě vydat

U kláštera ve Farní ulici by vám neměla uniknout atraktivní multimediální expozice o automobilových závodech do vrchu s názvem Ecce Homo Park. Seznámíte se zde v Síni slávy s historií a můžete si užít jízdu na profesionálním simulátoru. Děti si zase mohou vyzkoušet opravu závodního auta v mini autoservisu a pohrát si se stavebnicí Gecco.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více