Zábavní vědecký park „Vida!“

Brno, Brno a okolí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na brněnském výstavišti můžete navštívit zábavní vědecký park „Vida!“. Nachází se v bývalém pavilonu D. Objevovat, učit se a bavit hrou se budete na interaktivních exponátech.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. dubna 2021

Vědecké pokusy i filmy

V Science centru Vida! plochu více než 6 tisíc metrů čtverečních zaplňuje přes 180 interaktivních exponátů. Přiblíží vám přírodní jevy a jejich principy. Součástí prohlídky je doprovodný program. Seznámíte se s řadou vědeckých pokusů. Zhlédnete 3D filmy. Navštívíte dílny a speciální prostor pro kutily. Připravena tu je i hra s hledáním pokladu v expozici.

Interaktivní exponáty

V muzeích se většinou vystavených exponátů dotýkat nesmíte. V brněnském parku Vida! je vše naopak. Dotýkat se exponátů je přinejmenším doporučeno. Jen tak se vám nejlépe podaří poznat například model lidského srdce v nadživotní velikosti. To však není vše. Uvidíte oceán v lahvi, společenství mravenců nebo rentgenové oči. Upoutají vás i další děje. Třeba kolo na laně, rotující místnost. Prohlédnete si archeologické pískoviště a vodní tiskárnu. Pozornosti neujde například zemětřesná deska.

Můžete si mnoho věcí vyzkoušet

Unikátní expozice je rozdělena do šesti tematických celků – Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Dětské science centrum, Venkovní expozice. Můžete si zkusit rozpoutat třeba tornádo. Postavíte z lega střed Brna. Zkusíte překřičet tryskáč. Masáží srdce se pokusíte zachránit život. Prozkoumáte svět pod mikroskopem. Děti od 2 do 6 let ve svém centru najdou dopravní hřiště, kuličkovou dráhu, archeologické pískoviště, obří piano, tobogán a vodní hrátky s mlýnky. Zahrají si hry se světly, nebo s míčky ve fontáně.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V suterénu science centra objevíte oblíbenou barevnou jídelnu, kde si můžete dát i oběd. Ve třetím patře je občerstvovací stánek.

Parkování a přístupnost

Parkovací místa jsou přímo u centra. Několik stání je vyhrazeno pro tělesné postižené. Od parkování před centrem se dostanete pohodlně dovnitř. Z parkovišť hotelu Voroněž nebo nedalekého parkovacího domu u velodromu je to několik desítek, případně stovek metrů.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Vzhůru na rozhlednu
Brno nejlépe uvidíte z rozhledny Holedná. Vystoupáte k ní na stejnojmenný kopec nad brněnskou čtvrtí Jundrov. Z vyhlídkové plošiny, která se tyčí ve výšce 35 metrů nad zemí, uvidíte na město, brněnskou přehradu i na Drahanskou vrchovinu. Nedaleko rozhledny je ohrada, sloužící jako obora pro zvěř. Uvidíte v ní daňky, muflony i divočáky. Nedaleko se také nachází Jungle park - lanový park.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Křížkovského
Brno 60300
+420 515 201 000
info@vida.cz
vida.cz

Štítky

 • Naučné
 • Výlety
 • Zabávní parky
 • Muzea
 • Volnočasové areály
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Technická muzea
 • Zábavné
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.