Jungle park

Brno, Brno a okolí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Jungle park je lanové centrum. Nachází se v srdci Brna, v příjemném prostředí lesa u řeky Svratky. Na druhém břehu je téměř naproti proslulé brněnské koupaliště Riviéra. Park je atraktivním místem pro sportování i odpočinek celých rodin.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. března 2021

Vyberte si podle obtížnosti a fyzičky

Jungle park má pro vás k dispozici 4 lezecké trasy podle věku a obtížnosti.

  • Základní trasa je nejdelší, měří 356 m. Zavěšená je 3 – 7 metrů vysoko nad zemí a obsahuje 33 překážek, které jsou středně obtížné. Lezec musí mít výšku aspoň 140 cm.
  • Šer Chánova adrenalinová trasa obsahuje 20 překážek na 200 metrech. Určena je zdatným a odvážným lezcům. Minimálně musíte měřit 160 cm.
  • Bálúova Junior trasa je označována za lehkou a zábavnou. Minimální výška lezce je 120 cm, ale za doprovodu osoby starší 15 let. Čeká vás 20 překážek na 180 metrech.
  • Mauglího dětská trasa je okruhem deseti lanových překážek umístěných 2-4 m nad zemí. Trasa je určena dětem od 4 let, respektive těm, které dosáhly 100 cm výšky. Čekají je lávky, žebříky a sítě. V závěru trasy pojedou ve speciální jezdící houpačce.

Adrenalinové bonbonky

Pro skutečné odvážlivce je v parku k dispozici atrakce Power Fun – seskok volným pádem z výšky 13 metrů. Pokud se chcete do lanového parku dostat přímo přes řeku, musíte zvolit  lanový přejezd dlouhý 40 metrů. Už i to je pro mnohé lezce pořádný adrenalin.

Kde se občerstvit

Občerstvení je pro zákazníky zajištěno přímo v Jungle parku. Širokou nabídku pití a rychlých jídel poskytuje Jungle Café.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

U Jungle parku se zaparkovat nedá a autem se do místa ani nedostanete. Pokud autem přesto přijedete, nejschůdnější je zaparkovat v Kamenné ulici u řeky Svratky. Stojí tam automobily na krajnici silnice. Z Kamenické ulice půjdete pěšky po Brněnské lesnické naučné stezce pod Červeným kopcem. Od značky zákazu vjezdu v Kamenné ulici je trasa dlouhá 1,4 km. Cesta částečně kopíruje Svratku.

Městkou hromadnou dopravou

Můžete také jet autobusem MHD na stanici Anthropos. Pak půjdete kolem Muzea Anthropos k lanovému centru po cyklostezce. V tomto případě volíte příjemnou trasu kolem řeky Svratky dlouhou 1,7 km. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kde se v létě osvěžit

Koupaliště v umělém říčním toku
Pokud přejdete nedaleko Jungle parku mostek pro pěší přes Svratku, ocitnete se téměř u brány koupaliště Riviéra v Pisárkách. Areál tvoří neobvyklá kaskáda tří bazénů, situovaných v umělém říčním korytu. Hloubka 390 metrů dlouhého koridoru je postupně odstupňována. Část je určena pro plavce, část pro neplavce a brouzdaliště si užijí děti. Samozřejmostí jsou hřiště, bufety a další možnosti občerstvení.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Pisárky
Brno
775 586 453
info@junglepark.cz
junglepark.cz

Štítky

  • Sportovní
  • pro rodiny s dětmi
  • Lanové parky
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.