Rozhledna Radošov

Veselí nad Moravou, Bílé Karpaty, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Mezi rozhlednami na východní Moravě vás určitě zaujme i ta, která příznačně vypadá jako číše vína. Najdete ji na vrchu Radošov ( 242 m n. m.) mezi Veselím nad Moravou, Blatnicí pod Svatým Antonínkem a Kozojídkami. Rozhlédnete se po nádherném kraji.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. dubna 2022

Rozhledna Radošov je ve tvaru číše 

Rozhledna Radošov je vysoká 16,4 m, je vyrobena za dřeva a má ocelové schodiště. Na plošinu vede celkem 72 schodů. Její umístění mezi vinohrady jí dává zvláštní punc. Tvar číše je symbolický. Kdysi tu stával statek, zničený byl za 2. světové války.

Vidět je Velká Javořina

Z otevřené vyhlídkové plošiny ve výšce 15,2 m spatříte Bílé Karpaty s Velkou Javořinou, uvidíte Babí lom za Kyjovem. Pohledy na Chřiby s vesničkami podhůří na vás udělají dojem. Když je dobrá viditelnost, můžete pozorovat v dálce Pálavu a někdy i kus Vizovických a Hostýnských vrchů. V orientaci pomohou panoramatické tabule.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v okolních lokalitách. Například v Blatnici pod svatým Antonínkem je restaurace Resortu Rybníček.

Tipy na ubytování

Vlakem na rozhlednu

Do Blatnice pod svatým Antonínkem jede vlak. Po cyklotrase s názvem K Radošovu s rozhlednou, je to do cíle 3,6 km.

Kde zaparkovat

Auto můžete nechat na parkovišti Železárny Veselí.

Jak k rozhledně Radošov - popisy trasy

Z parkoviště půjdete po modré turistické trase. Nejlépe se však do cíle dostanete opět po modré z Hroznové Lhoty od kostela, kam také jezdí autobus. Lze jít i po polních cestách z Kozojídek.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Vydejte se do zámeckého parku
I když zámek ve Veselí nad Moravou čeká na svou rekonstrukci, krásný park u něj si prohlédnout můžete. Uvidíte v něm vzácné dřeviny, jezírka, součástí je řeka Morava s Ptačím a Růžovým ostrovem. Můžete obdivovat zámeckou oranžérii a bývalou hájenku.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Veselí nad Moravou
Veselí nad Moravou
518 321 881
info@tic-veseli.cz
www.tic-veseli.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více