Vyhlídka Pulčínské skály

Francova Lhota, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.7/10

Pulčínské, jinak také Čertovy skály leží v Pulčínské hornatině v blízkosti údolí řeky Senice, která odděluje Javorníky od Vizovických vrchů. Jsou vyhledávaným místem horolezců i běžných turistů, kterým vedle krásné přírody nabízí řadu nádherných výhledů do blízkého okolí i vzdálených cílů.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. května 2020

Ďábel, který prohrál sázku

Za svůj druhý název, Čertovy skály, vděčí toto místo pověsti, podle které je jejich vznik přisuzován čertu. Pověst vypráví o sázce ďábla ohledně přehrazení hlubokého údolí, které měl stihnout do ranního kuropění. Údolí přehradit nestihl, sázku tak prohrál a na místě zůstala jen nedostavěná zeď v podobě pískovcových kvádrů. 

foto: Sunkacek

Vyhlídka ze Zámčiska

Pulčínské skály jsou považovány za perlu Valašska. Z mnoha svých skalních bloků nabízí úchvatné výhledy do kraje. Jedním z nejvyhledávanějších vyhlídkových míst těchto skal je Zámčisko. Kdysi zde stával dřevěný skalní hrádek, ze kterého tu dnes uvidíte již jen zátesy a schody vytesané do skal. Na Zámčisku najdete schránku s vrcholovou knihou.

Cestou na vrchol....  foto: Sunkacek foto: Sunkacek

Pohodlná restaurace nebo ohníček?

Občerstvení vám nabídne v Pulčíně penzion Pulčínské skály nebo Western salon U Vilíka. Pod skalami se rozkládá veřejné tábořiště, a pokud si vezmete s sebou kousek uzeniny, můžete si zde rozdělat ohýnek a výlet si zpestřit jejím opékáním. 

Tipy na ubytování

Kudy k vyhlídkám Pulčínských skal?

Pěkné cesty vedou po modré turistické značce z obce Lidečko a z Pulčína po červené značce 1,3 km pěšky. Trasa na mapě 

Vlakem do skal

Pokud plánujete výlet vlakem, vystupte v železniční stanici Lidečko - ves. Z vlakové stanice půjdete 4,7 km pěšky až na vrchol k vyhlídce. Počítejte, že cesta jedním směrem vám zabere necelé 2 hodiny a nastoupáte 283 metrů. Trasa na mapě

Parkování 

V Pulčíně můžete zaparkovat na veřejném parkovišti.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Další pěkné výhledy vám nabídne dřevěná rozhledna na Čubově kopci.  K rozhledně vás povede červená turistická značka z Pulčína přes Francovu Lhotu, na rozcestí Střelenský vrch ji vyměníte za modrou značku, která vedou souběžně s NS Javornický hřeben.

Za foto díky Sunkacek

Základní údaje

Provozní doba

celoročně
volně přístupné

Štítky

 • Poznávací
 • Turistika
 • Příroda
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • pro dva
 • Vyhlídky
 • Výlety
 • pro seniory
 • Romantická místa
 • Skály
 • Skalní města
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.