Rozhledna Ježník

Krnov, Hrubý a Nízký Jeseník, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Jeseníkách si můžete vyrazit do Ježníku u Krnova. Na severu letoviska je vrch Vyhlídka (552 m n. m.). Na něm stojí dřevěná rozhledna.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. července 2022

Stojí zde již třetí rozhledna v pořadí

Rozhledna Ježník je postavena z modřínového dřeva. Trámová věž v příměstském lese stávala už koncem 19. století. Za první republiky postupně chátrala, byla nahrazena druhou rozhlednou. Ale i ta v minulém století zanikla. Zhruba po třiceti letech došlo ke stavbě historicky třetí vyhlídky. Té dnešní.

Budete se dívat téměř ze 14 metrů nad zemí

Současná rozhledna z roku 2001 je vysoká 17,5 m. Po výstupu na vyhlídkovou plošinu, která je umístěna ve výšce 13,5 m nad zemí, uvidíte široko daleko do okolí. Spatříte město Krnov, rozhlednu Cvilín, Beskydy s Lysou horu. Na západě pak Jeseníky s Pradědem, severně část Polska a severozápadně město Albrechtice s Hynčickou hornatinou a Jindřichovskou pahorkatinou.

Jak zabavit děti

Nedaleko restaurace Hermes u Ježnického potoka objevíte dětské hřiště. Blízko je lesní odpočívadlo Ježečkův palouček s ohništěm a lavičkami. Můžete si opéct buřty.

Občerstvení

Pod rozhlednou je turistický přístřešek. V Ježníku je Café a restaurant Hermes.

Kde zapartkovat a trasa na Rozhlednu Ježník

Auto nechte na prostranství pod sanatorium v místech, kam zajíždí autobus. Odtud půjdete po modré značce do cíle 1,3 km. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Pod Bezručovým vrchem
Krnov
739 548 957
infocentrum.krnov@seznam.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Do lesa
  • Výlety
  • se psem
  • Příroda
  • Procházka
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.