Jurkovičova rozhledna Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Krásná Jurkovičova rozhledna s nezaměnitelným „rukopisem“ svého duchovního otce, architekta Dušana Jurkoviče, se vypíná na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm nad známým rožnovským skanzenem.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. května 2020

Mladá stará kráska

Malebná dřevěná rozhledna pochází z roku 2012, ačkoliv by se dalo říci, že ve svém rodném listě má zapsán letopočet 1896. Z té doby totiž pochází nákresy architekta Dušana Jurkoviče, které odpočívaly ve slovenském archivu a podle kterých byla rozhledna vybudována. Stavba vznikla za pomoci tradičních tesařských technologií, lidově řečeno poctivou ruční prací. Základna je vybudována z opracovaných kamenů různé velikosti, konstrukci tvoří roubené části připomínající chaloupku (také se jí tak říká) a věžovitá osmistěnná nástavba.

Vysoká krása a nádherné výhledy

Rozhledna je vysoká 32 metrů, vyhlídkový ochoz, který se nachází ve výšce 19 metrů a ke kterému vede 81 schodů, chrání jehlancovitá střecha s vikýřky.  Rozhledna nabízí krásné kruhové pohledy do okolí a částečně i na vrchy Javorníků.  V pokladně je možnost zakoupení drobného občerstvení a suvenýrů.

Kudy k Jurkovičově rozhledně?

Od parkoviště u Valašského muzea v přírodě se vydáte po zelené trase lesíkem až k rozhledně. Cesta je úzká a počítejte se stoupáním, jdete přeci na rozhlednu. Délka trasy je 1,1 km a nastoupáte necelých 100 metrů převýšení.

Kam dále z rozhledny

Návštěvu rozhledny doporučujeme spojit se sousedním Valašským muzeem v přírodě. Prohlédnete si zdejší lidovou architekturu, jak se dříve žilo a hospodařilo. Prohlídka rozhodně stojí za to. 

Kam s dětmi za zábavou

Můžete vyrazit do zmíněného Valašského muzea nebo pokud chcete zábavu, tak od parkoviště přes řeku Rožnovskou Bečvu se nachází zábavní Gibon park, kde se zabaví děti i dospělí. 

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Rožnov pod Radhoštěm
+420 571 652 444
+420 571 661 188
ic@roznov.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Příroda
  • cestování se psem
  • Architektonické památky
  • Rozhledny
  • amazing places
  • pro dva
  • pro seniory
  • Kopce a vrchy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Vyberte si ubytování

Penzion Beskyd

Severní Morava a Slezsko Rožnov pod Radhoštěm

10/10
Cena od 320 Kč do 500 Kč

Dvě chalupy

Severní Morava a Slezsko Velké Karlovice

10/10
Cena od 371 Kč do 1110 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.