Rozhledna Tetřev

Dolní Lomná, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: kamennachata.cz

Rozhledna Tetřev se nachází na hřebenové stezce k vrcholu beskydského hřebene Velký Polom ve výšce 944 m n. m. Najdete ji v blízkosti známého rodinného horského penzionu, Kamenná chata.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. května 2020

Staré místo v novém kabátě

Na místě dnešní rozhledny, stával vyhlídkový objekt již od roku 1924. Díky rozsáhlému poškození však nemohla původní rozhledna již plnit svůj účel a návštěvníky tak přivítala až po celkové rekonstrukci v roce 2011. Rozhledna je vyrobena kombinací kamene, dřeva a kovu.

foto: kamennachata.cz

Na co se můžete těšit

Točité vnitřní schodiště vás přivede na krytý, prosklený vyhlídkový ochoz, který je tak dokonale zabezpečen proti nepřízni počasí. Rozhledna nabízí panoramatické výhledy na malebné údolí Moravskoslezských Beskyd a panoráma okolních hřebenů. Kromě toho vám ve svém interiéru nabídne expozici o přírodě a krajině Beskyd, která vám prostřednictví vystavených děl dá nahlédnout i málo známých zákoutí tohoto krásného kouta naší přírody.

Kde se občerstvit

U rozhledna nabízí možnost příjemného posezení a občerstvení restaurace  Kamenná chata. Při chladném počasí vás zahřeje navíc i teplo hořícího ohně v krbu.

Tipy na ubytování

Zázemí pro děti

Ve vedlejší restauraci je pro děti přichystané dětské hřiště.

Vlakem na výlet

Vlakem se vydejde do železniční stanice Mosty U Jablukova a od železniční stanice se vydejte po červené trase až k rozhledně. Délka trasy jedním směrem je 5,3 km. Převýšení: 448 metrů

Autem k rozhledně

Autem lze dojet až k penzionu Kamenná chata.

Poloha na mapě

Kam v okolí

Vydejte se od rozhledny po červené turistické značce k vrcholu Velký Polom. Cesta vám nabídne krásné výhledy, úbočí tvoří několik pěkných skalních pískovcových útvarů. Na vrcholu se nachází rozcestí turistických tras. Pokud budete pokračovat po červené dál, dojdete na Muřinkový vrch, pod kterým je k vidění pěkná kaplička z roku 1910. Cesta od rozhledny na Muřinkový vrch je dlouhá jen necelých 3,5 km.

Štítky

 • Poznávací
 • Příroda
 • se psem
 • pro rodiny s dětmi
 • pro dva
 • Rozhledny
 • pro seniory
 • Vyhlídky
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Romantická místa
 • Hory a pohoří
 • CHKO
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.