Landek Park

Ostrava, Ostravsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Nejstarší ostravská šachta, bývalý Důl Alsen, je centrem turistického zájmu v Moravskoslezském kraji. Vzniklo tu největší české Hornické muzeum. Landek Park se nachází  5 km od centra Ostravy v Petřkovicích na ploše 35 ha.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. listopadu 2020

Landek Park spojuje poznání a odpočinek

Technická památka důlní věže a hornického podzemí se v Petřkovicích vhodně spojila s bujnou vegetací kopce Landek. A tak mají návštěvníci příležitost spojit poznání historie s odpočinkem v národní přírodní památce.

foto: landekpark.cz

Hornické muzeum nabízí několik expozic

 • Důlní expozice – Sfáráte do hlubin dolu v původní těžní kleci. Zažijete pocity horníka, který nastupuje do šichty, přes celý jeho pracovní den. Uvidíte historické sloje Albert a František. Projdete 250 m důlních chodeb. Seznámíte se s prací koně v podzemí.
 • Expozice báňského záchranářství – Spatříte soubor dýchací techniky od konce 19. století dodnes.
 • Expozice důlní dopravy – Najdete ji v prostorách bývalé konírny a kočárovny. Můžete se seznámit s důlním pluhem,a hřeblovým dopravníkem, po kterém se dopravovalo uhlí z mechanizovaného porubu. Projedete se důlním vláčkem po nádvoří areálu.
 • Expozice historického osídlení - Prohlédnete si obydlí s ohništěm z doby lovců mamutů. Je zde také dětské hřiště Mamut. Uvidíte i sošku Petřkovické Venuše, nalezené při archeologických vykopávkách v 50. letech minulého století.
 • Expozice důlní techniky – Najdete ji v bezprostřední blízkosti centrálního parkoviště. Jsou zde k vidění například velkokapacitní vozy na přepravu uhlí, které se používaly na Dole Paskov.
foto: landekpark.cz

Potěší vás možnost sportovního vyžití

V areálu je celá řada sportovišť. Můžete využít čtyři tenisové kurty, víceúčelové hřiště, workoutové hřiště, víceúčelovou halu. K dispozici je zde čtyřdráhový bowling s dětskou dráhou. Areálem vedou cyklostezky, dá se po nich jezdit i na inline bruslích. Potěší vás hledačka Landecký quest.

foto: landekpark.cz

Jak zabavit děti

Děti mají v Landek parku k dipozici dětská hřiště, mohou se zabavit v minizoo a nebo je můžete přihlásit do dětské tenisové školy.

foto: landekpark.cz

Občerstvení

V areálu Landek Parku si můžete zajít na oběd nebo se jen lehce občerstvit. Jsou tu Restaurace BistrOPEN, Harenda u Barborky, s hornickými specialitami nebo Bufet u Karla.

Vlakem do Landek parku

Hlavní nádraží v Ostravě je vzdálené 3,3 km od Landek parku. Z nádraží se sem dostanete pěšky nebo se můžete přiblížit autobusem.

Parkování a přístupnost

Automobil můžete zaparkovat v areálu na centrálním parkovišti Landek. Parkoviště se nachází přímo v areálu v bezprostřední blízkosti expozice důlní techniky.

Poloha na mapě

Co nesmíte minout. Tip na výlet s dětmi

Návštěva obřího Akvária Landek je jedinečným zážitkem
Akvárium Landek patří k nejnovějším expozicím celého areálu. Akvárií je zde patnáct. Uvidíte přibližně dvě třetiny ryb, které žijí v našich vodách. Největší akvárium v této expozici má obsah 5 tisíc litrů. Mezi návštěvníky je obří sumec Pepa. Měří na délku 1,7 metru. Žije tu i bílý sumec nebo zlatá štika, boleni, mníci, úhoři, raci a také lososovití. Každý pátek odpoledne kolem 14 hodin můžete sledovat krmení ryb, včetně těch dravých. V blízkosti Landek Parku je meandr Odry a nedaleko soutok Odry s Ostravicí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Ostrava
+420 607 257 567
596 131 804
landekpark@landekpark.cz
landekpark.cz

Štítky

 • Zábavné
 • Výlety
 • Zabávní parky
 • Technická muzea
 • pro rodiny s dětmi
 • Volnočasové areály
 • Muzea
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Zabavní centra
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.