Vyhlídka Ořešník

Hejnice, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Huhulenik CC BY 3.0

Nad městem Hejnice ve Smědavské pahorkatině v Jizerských horách objevíte působivou skalní vyhlídku. Tyčí se ve výšce 800 m n.m. a dostala název Ořešník.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Na Ořešník půjdete po schodech vytesaných do skály

Skalní masiv, na kterém je vyhlídka umístěna, uvidíte už od kláštera v Hejnici. Na samý vrchol Ořešník vede poměrně strmá cesta po 28 schodech tesaných do skály a lemovaných zábradlím. Na vrcholu skalnatého štítu je umístěn kříž. Vyhlídka je opatřena bezpečnostním zábradlím.

foto: Huhulenik

Z vyhlídky vás čekají působivé výhledy

Vyhlídka vyčnívá nad bukovými lesy a skalisko je lákavým cílem výletů. Rádi se podíváte do kraje. Pohledy jsou úchvatné. Na severovýchodě uvidíte Smrk, pod ním Paličník, vpravo Smědavskou horu, Polední kameny. Nalevo jsou vidět Ptačí kupy. Pod skálou se rozkládá údolí Smědé a uslyšíte hučení Velkého Štolpichu.

foto: Huhulenik

Víte, proč se jmenuje Ořešník?

Mohutný skalní blok Ořešník dostal jméno po lísce, která v okolí rostla před 800 lety. Masív se stal součástí národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny.

Tipy na ubytování

Parkování a trasa na Ořešník

Zaparkujete před areálem kláštera v Hejnici. Z Klášterní ulice půjdete k vyhlídce po červené 3 km.

Do města jezdí autobus i vlak. Z vlakové zastávky do centra je to zhruba 500 m.

Občerstvení

V centru je Klášterní restaurace Hejnice.

Zajímavosti v okolí

Na potoce Velký Štolpich si zajděte k jednomu z největších vodopádů u nás. Potok tam překonává 30 m vysokou skalní stěnu.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.