Rozhledna Tanvaldský Špičák

Tanvald, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Kamenná rozhledna Tanvaldský Špičák nabízí kruhový výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Ještědský hřeben, a dohlédnete odtud i k našim polským sousedům.

Autor článku: Radomír Němeček, 20. dubna 2020

Rozhledna s restaurací

Rozhledna je vysoká 18 m, její vyhlídková plošina se nachází o čtyři metry níž a vede k ní 69 schodů. Při krásných výhledech do kraje si můžete připomenout její historii - pohled do kraje v blízkosti současné rozhledny od roku 1889 umožňovala upravená skalní vyhlídka, tak zvaná Fanterova skála. Později přibyla nedaleká bouda nabízející lahvové pivo. Dnešní rozhledna má ve svém „rodném listě“ zapsán rok 1908, kdy její stavba byla započata. Zpřístupněna byla v červenci následujícího roku a o další rok později se návštěvníci dočkali i otevření chaty. Její prostory byly v pozdějších letech dále rozšířeny a záhy se stala oblíbeným místem rekreantů, kteří měli možnost zde i nocovat. 

Překvapení pro děti

V objektu chaty najdete příjemnou restauraci i prodej upomínkových předmětů. V létě sem mohou zamířit rodiny s dětmi nejen za pěkným výhledem z kamenné věže, ale také na přilehlé dětské hřiště, kde na malé návštěvníky čeká velké pískoviště a také prolézací věž se skluzavkou. V zimě je okolí rájem lyžařů, kteří míří na vyhlášené sjezdovky Tanvaldského Špičáku.

Kudy k rozhledně na Tanvaldském Špičáku?

Rozhledna se vypíná asi 2,5 km od centra Tanvaldu. Zanedlouho k ní tak dojdete z města pěšky po turisticky značených cestách, stejně jako z Albrechtic, Dolní Smržovky či Albrechtic.

Z Jiřetína pod Bukovou a Albrechtic k rozhledně jezdí lanovka, jejíž vrcholová stanice se nachází přímo u rozhledny. 

Tipy na ubytování

Občerstvní

Přímo u rozhledny je restaurace s letní terasou.

Parkování

Odstavná placená parkoviště jsou v Jiřetíně pod Bukovou horou a v Albrechticích nad Jizerou. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vyzkoušejte sjezd na koloběžce z Tanvaldského Špičáku. Horskou koloběžku si můžete zapůjčit u nástupní stanice lanovky v době jejího provozu.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více