Rozhledna Smrk

Lázně Libverda, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: mesto-frydlant.cz

Rozhledna Smrk se řadí do rodiny novodobých rozhleden. Zpřístupněna byla v roce 2003. Na jejím místě v minulosti stávaly již dvě rozhledny. První, jejíž replika stojí v pražské zoologické zahradě, se zřítila na počátku 50. let minulého století, druhá nevydržela nápor sněhu v roce 1974. Současná rozhledna je bytelná kovová a z výhledů odtud se lidé budou jistě moci těšit dlouhou řadu let.

Autor článku: Radomír Němeček, 20. dubna 2020

Rozhledna, která vás ochrání před nepřízní počasí

Železná rozhledna je vysoká 23 metrů a k její vyhlídkové pěšině ve výši 18 m vede 91 schodů. Má dvě patra a útulnu, která nabízí zázemí více než dvěma desítkám lidí. Její interiér je vybaven informačními panely, které vypovídají o historii předchůdkyně dnešní rozhledny a také o výstavbě současné stavby.

Za pěkného počasí můžete posedět na některé z lavic, které jsou umístěné venku u rozhledny.  Rozhledna na Smrku nabízí výhled na Jizerské hory, sousední Krkonoše, Ještěd, Český Ráj, Lužické hory a dohlédnout je možné až do Polska. Zdejší místo často ne náhodou navštěvují polští turisté, neboť přímo na Smrku se nachází hraniční přechod. 

Kudy k rozhledně na Smrku?

Na výběr je několik možností. Od Nového Města pod Smrkem po modré TZ, z Lázní Libverda po červené, od Bílého Potoka po žluté s následným nástupem na modrou kolem místa Na Písčinách k Nebeskému žebříku a ke Smrku. Oblíbená je cesta od Smědavy po červené, přes Předěl a dále jako u předchozí trasy kolem rozcestníku Na Písčinách k Nebeskému žebříku a ke Smrku.

Přístupnost

Celoročně volně přístupná.

Parkování a občerstvení

Budete-li autem, zaparkujte v Lázních Libeverda. Cestou na rozhlednu se můžete zastavit na Chatě Hubertka.

Poloha na mapě

Tip na výlet 

Vydejte se za poznáním Nového Města pod Smrkem. Mezi jeho zajímavosti patří např. Klingerovo mauzoleum z roku 1901. Objekt mauzolea tvoří dvě podlaží – jedno podzemní a jedno nadzemní. Podzemní je hrobkou Klingerů, význačné rodiny podnikající v oblasti textilní výroby. Klingerovi byli zakladateli textilních závodů, ze kterých později vznikla známá Textilana Nové Město p./Smrkem. Vznik objektu byl inspirován italskými vzory a prohlédnout si jej můžete po předchozí dohodě na tel. č. +420 482 360 334.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lázně Libverda
Lázně Libverda

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Rozhledny
  • pro dva
  • Vyhlídky
  • pro seniory
  • Tisícovky
  • Hory a pohoří
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Vyberte si ubytování

Pension Hubert

Českolipsko - Jizerské hory Raspenava

9.6/10
Cena od 450 Kč do 750 Kč

Penzion Rudolf

Českolipsko - Jizerské hory Liberec

9/10
Cena od 320 Kč do 370 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více