Skalní hrad Krásný Buk

Krásná Lípa, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Gotický skalní hrad Krásný Buk byl vybudován na pahorku, později pojmenovaném Zámecký vrch. Nachází se v Českém Švýcarsku, nedaleko města Krásná Lípa a její části, osady Krásný Buk.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. května 2020

Lesní zátiší s pozůstatky hradu je lahůdkou pro romantiky

Zřícenina hradu je dnes kulturní památkou. Při archeologických vykopávkách zde bylo nalezeno množství z historického hlediska cenných kovových předmětů. Místo dnes svým návštěvníkům nabízí pohled na zbytky válcové hradní věže a stopy hradních příkopů. Ty bývaly pravděpodobně celkem čtyři, ale dnes je zde patrný jen zbytek jednoho z nich. Sporé zbytky hradu spíše dávají tušit než poznat jeho podobu. Za pěkného dne je Krásný Buk místem jako dělaným pro romantiky.

Přístupnost

Zřícenina je celoročně volně přístupná.

Občerstvení

Nejbližší možnost občerstvení je v Kyjově "Na Fakultě" nebo v Krásné Lípě v pivovaru Falkenštejn.

Jak na zříceninu a kde zaparkovat

Na Krásný Buk se vydejte z obce Krásný buk po červené trase (Köglerova naučná stezka), délka přibližně 600 metrů. Zaparkovat můžete zde

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Hezká procházka za podstávkovými staveními a romantickými chaloupkami se Vám nabízí kousek od hrádku Krásný buk v osadách Sněžné a Dlouhý Důl. Ze zříceniny Krásný buk se vydejte po červné trase až ke kapličce Nejsvětější trojice a odtud po žluté trase do malebné obce Sněžné. Zpět k automobilu z Dlouhého dolu se vrátíte po modré trase. Trasa na mapě  Délka trasy: 4,3 km. Převýšení: 95 metrů

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Zříceniny
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Skalní hrady
  • Přírodní památky
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.