Dětské hřiště na Mezní Louce

Hřensko, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Lesní zážitkový areál na Mezní Louce v Hřensku najdete v lokalitě České Švýcarsko nedaleko slavné Pravčické brány. Ta je označována za největší skalní most Evropy. Mezní Louka je významnou křižovatkou turistických cest a je jedním z východisek naučné stezky vedoucí k Pravčické bráně. Než se vydáte na cestu, pobavte se.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. března 2021

Maketa Pravčické brány je dominantou hřiště

Při vstupu do lesního zážitkového areálu na Mezní Louce vás okamžitě upoutá model Pravčické brány. Ta je symbolem národního parku České Švýcarsko. Dostanete se k ní od Mezní louky Gabrielinou stezkou v délce 5,5 km. Vraťme se však nejdříve na Mezní louku. Maketa Pravčické brány v areálu je vyrobena z akátového dřeva. Je vysoká 4 m a na délku měří 15 m. Váží neuvěřitelných 11 tun. Multifunkční herní prvek určitě okamžitě zaujme vaše děti. Je na něm skluzavka, prolézačka, využijí zde horolezeckou stěnu a dokonce slaňovací dráhu s kladkou.

Houpání, šplhání, lezení

Model Pravčické brány není jedinou atrakcí na Mezní Louce. Mezní Louka byla původně lesovnou, než se změnila v hotel. Děti se zde mohou radovat z všestranné zábavy. Pohrají si na pískovišti „mraveništi“, vydovádí se na pružinové houpačce „výr“. Čeká je i zdolávání prolézací sestavy „tetřevů, mohou se zhoupnout na závěsném houpadle „rys“. Jsou tu k dispozici šplhadla, která připomínají stromy, rostoucí obráceně kořeny vzhůru. Populárním hitem je také dvojhoupačka.

Jen pár metrů a jste na Rysí stezce

V sousedství dětského hřiště na Mezní Louce je Rysí stezka. Na 1,5 km dlouhém okruhu si můžete společně s dětmi prostudovat 20 interaktivních zastavení. Seznámí vás tu s problematikou péče o lesy. Na okruhu objevíte dřevěný altán, který byl postaven ze čtyř druhů dřeva stromů, které tu rostou. Líbit se vám bude dřevěný chodník nad vodní tůní, lanová lávka v bukovém zmlazení, hmatový chodník, maketa stromové dutiny, maketa smyku na dřevo, lýkožroutí prolézačka, dřevěný chodník se stopami zvířat, ptačí siluety i stromový dendrofon.

Tipy na ubytování

Upozornění

Okruh A (červený) Rysí stezky vede rovinatým terénem 300 metrů, můžete se na něj vydat s kočárky nebo třeba i na invalidních vozíčcích. Okruh B (modrý) 800 metrů vede členitějším terénem a je dobrodružnější.

Občerstvení

Přímo na Mezní Louce je k dispozici bistro a restaurace v resortu U Fořta.

Kde zaparkovat

K parkování automobilů slouží odstavené parkoviště na Mezní Louce.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Vydejte se k Hřenským soutěskám
Z Mezní Louky si můžete udělat výlet přes obec Mezná k Hřenským soutěskám. Přístaviště proslulé Divoké soutěsky je od hřiště na Mezní Louce vzdálené 3 km. Jediné, na co i musíte dát pozor, je prudký sestup lesem do údolí po zeleně značené turistické trase.  Pak půjdete podél řeky Kamenice po žluté až do přístaviště. Čeká vás zajímavá a zábavná plavba lodí hlubokým pískovcovým kaňonem. Lístky na plavbu se dají koupit v nedalekém kiosku.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více