Rozhledna Mostka a Mostná hora

Litoměřice, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Mostná hora, jinak také řečená Mostka, se vypíná v Českém středohoří na severním okraji Litoměřic. Navzdory nevelké výšce 272 m n. m. nabízí zdejší rozhledna pěkný výhled na České středohoří, Polabí, horu Říp a při dobré viditelnosti lze dohlédnout až ku Praze. K vyhlídkové plošině vás zavede z přilehlé restaurace celkem 96 schodů.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. května 2020

Od rozhledny až k meteostanici

Zdejší rozhledna má dlouholetou tradici. Původně zde stála kamenná rozhledna s oblíbenou výletní restaurací, vybudovaná v německém romantickém slohu. Vyhlídková věž tehdy plnila hned několik úloh najednou, protože byla zároveň požární hláskou, vojenskou pozorovatelnou a také meteorologickou stanicí. 

Mostná hora se stala místem výhledů a zábavy

Později ke stávající budově přibyla veranda a taneční sál. Místo bylo jako stvořené pro odpočinek a zábavu a bylo hojně návštěvníky vyhledáváno. Objekt vystřídal několik majitelů, v držení jej mělo město či národní podnik Restaurace a jídelny Ústí nad Labem. Po zprivatizování ji nový majitel dal nový kabát a vyhlídkovou věž s dnes vyhlášenou restaurací Legenda zpřístupnil návštěvníkům. Mostka tak navázala na dny své zašlé slávy. 

Kudy na Mostnou horu?

Autem z Litoměřic - ve Fillově ulici odbočíte na úzkou asfaltku procházející lesem. Pěšky stejnou trasou, cesta je nenáročná a vhodná i pro rodiny s dětmi.

Tipy na ubytování

Mostná hora

Tip na výlet

Vydejte se za poznáním královského města Litoměřice. Můžete si tu prohlédnout například Máchovy schody, katedrálu sv. Štěpána, navštívit Vlastivědné muzeum či expozici života Karla Hynka Máchy, která se nachází v domě ve světničce, kde slavný básník žil a také zemřel. 

Základní údaje

Provozní doba

denně
12:00 - 22:00

Kontaktní údaje

Mostná hora 94
Litoměřice
+420 777 922 405
www.mostna-hora.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Výlety
  • Rozhledny
  • se psem
  • Restaurace
  • pro rodiny s dětmi
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.